Český fond Arete Invest koupil průmyslový areál ve Vyškově

Hlavní stránka / Investiční trh / Český fond Arete Invest koupil průmyslový areál ve Vyškově

22.2.2018

Český fond Arete Invest koupil průmyslový areál ve Vyškově Arete Invest, český rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, dokončil v lednu svou první letošní akvizici. Jedná se o nákup průmyslového areálu přímo u dálnice D1 ve Vyškově, který je kompletně pronajatý dodavateli plastových komponent, společnosti Rompa. Finanční objem transakce činil přibližně 10 milionů eur.

„Uskutečnění této transakce nám zabralo přes dva a půl roku, ale veškerá snaha se nám a našim investorům bezpochyby vyplatí. Vyčištění historických sporů a další chystaná výstavba by měly výrazně zvednout hodnotu celého areálu, který je nově v našem portfoliu. Předpokládáme, že zhodnocení již nyní po dokončení transakce dosahuje 20 procent,“ uvedl Lubor Svoboda, spoluzakladatel a předseda správní rady fondu Arete Invest.

Průmyslový areál třídy A má 10 400 metrů čtverečních pronajímatelné plochy s možností rozšíření o dalších 3 700 metrů čtverečních, u části se již brzy plánuje zahájení další výstavby. Areál je celý pronajatý nadnárodní společnosti Rompa, která se zaměřuje na zpracování plastů pro automobilový a další průmysl, ale i pro výrobky pro domácnosti či obalových materiál. Mezi její klienty patří například Siemens, Braun, Philips nebo Bosch. „Nemovitost má výhodnou polohu přímo u dálnice, je součástí lokálního průmyslového parku a v regionu je dostatek kvalitní pracovní síly, což samo o sobě zvyšuje hodnotu transakce,“ řekl Tomáš Novotný, člen investičního výboru Podfondu Arete Invest CEE II zodpovědný za správu aktiv.
 
Akvizice průmyslového areálu byla zahájena v červnu 2015. Zahrnovala v první fázi nejprve celkovou restrukturalizaci právních a ekonomických vztahů mezi vlastníkem, developerem zajišťujícím výstavbu a třetími stranami. Po zajištění narovnání všech právních a obchodních sporů teprve došlo k nákupu samotné nemovitosti do portfolia fondu. Vzhledem ke složitosti celého procesu bylo do transakce zapojeno několik právních a poradenských firem a bank, například Kocián Šolc Balaštík, Kinstellar, Contractis, Knight Frank, Raiffeisenbank nebo Havel & Partners.
 
Cílem fondu Arete Invest je stejně jako u ostatních nemovitostí v portfoliu zakoupený průmyslový areál aktivně spravovat a dále jej zhodnocovat například právě díky prodlužování nájemních smluv, prohlubování vztahů s nájemcem či využití doposud volných pozemků pro budoucí výstavbu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://niko-centre.kiev.ua/

www.profvest.com

У нашей компании классный веб сайт с информацией про цевье ак 74 militarycenter.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018