Chuť investovat do nemovitostí ve střední Evropě zůstává silná

Hlavní stránka / Investiční trh / Chuť investovat do nemovitostí ve střední Evropě zůstává silná

17.7.2014

Chuť investovat do nemovitostí ve střední Evropě zůstává silná PRAHA – Investovat do nemovitostí ve střední a východní Evropě je momentálně in. V prvním pololetí letošního roku dosáhl objem investic v tomto regionu přibližně 2,87 miliard eur. To představuje zhruba 65 procentní meziroční nárůst ve srovnání se stejným obdobím v roce 2013, kdy objem investic v regionu činil 1,7 miliard euro. Vyplývá to z údajů poradenské společnosti JLL.

Vedoucím trhem v regionu i nadále zůstává Polsko s podílem asi 50 procent, následované Českou republikou (25 %), Rumunskem (15 %), Maďarskem (8 %) a Slovenskem (2 %). Trhy jihovýchodní Evropy – Bulharsko, Chorvatsko, Srbsko a Slovinsko – zatím investoři sledují, ale k žádným důležitým transakcím zde letos nedošlo. Velký objem investic v posledních čtvrtletích způsobil na mnohých trzích další snížení yieldů. Očekává se, že tento pokles bude pokračovat i po zbytek roku, avšak velmi pomalu, podobným tempem jako doposud.

Již po osmé zveřejnila společnost JLL výsledky ukazatele “Global Real Estate Transparency Index”, který zahrnuje 102 trhů po celém světě. Výsledky ukazují, že střední a východní Evropa zaznamenala největší posun transparentnosti trhu z celé Evropy. Největšího zlepšení dosáhlo Rumunsko a Srbsko následované Maďarskem. Žebříček v regionu však vedou Polsko a Česká republika, které vykázaly jen mírné zlepšení. Pro mnoho zahraničních investorů totiž již nyní představují dostatečně transparentní trhy, což může být jedním z důvodů ztráty dynamiky růstu.
 
Mezi 28 členy Evropské unie zaznamenalo v prvním čtvrtletí roku největší nárůst HDP Maďarsko a Polsko (v obou případech +1,1 %).  Přestože jednotlivé země regionu CEE vykazují různé tempo a mají různé výchozí pozice, všechny trhy by měly dle prognóz zaznamenat pozitivní ekonomický růst. To se odráží i v nárůstu objemu investic v regionu.
 
Objem investic v regionu CEE za první pololetí 2014
 
Země - Objem investic v EUR
Polsko - 1,43 miliard
Česká republika - 713 milionů
Rumunsko - 431 milionů
Maďarsko - 230 milionů
Slovensko - 64 milionů
zdroj: JLL 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

курс пептидов на массу

here

https://220km.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018