CTP loni potvrdila pozici lídra středoevropského industriálního trhu

Hlavní stránka / Investiční trh / CTP loni potvrdila pozici lídra středoevropského industriálního trhu

15.3.2018

CTP loni potvrdila pozici lídra středoevropského industriálního trhu Předběžné výsledky společnosti CTP v uplynulém roce opět potvrdily její dominantní pozici v rámci regionu CEE. V roce 2017 navýšila své portfolio o zhruba 680 tisíc metrů čtverečních. To má celkem rozlohu 4,5 milionu metrů čtverečních ploch. Celková obsazenost průmyslových nemovitostí na více než 82 místech v regionu činí až 97,7 procenta. Společnost nejvýrazněji expandovala na trzích v Rumunsku a Maďarsku. Do roku 2022 chce CTP své portfolio zdvojnásobit.

Nejvíce se loni na rozšíření portfolia podílela nová výstavba a poptávka od současných klientů na rozšíření stávajících ploch, která představovala dvě třetiny celé expanze. Tento jev měl mimo jiné pozitivní dopad na celkový průměr věku budov CTP, který je stabilně osm let. Na trhu průmyslových nemovitostí dominovaly e-commerce, výroba a logistika. CTP tento trend zachytila a řady svých klientů rozšířila o významné společnosti z těchto odvětví. Například DSV nebo Van Moer Logistics v Rumunsku, TI Automotive, Faurecia, Plastic concept na Slovensku a IAC Group v polském CTPark Opole. V České republice se mezi klienty zařadila společnost GEFCO či STOW. V Maďarsku se jednalo o klienty DANA nebo Coloplast v Tatabányi.

„Máme za sebou jeden z nejúspěšnějších roků v naší dosavadní historii. Jsem hrdý na náš tým, který pracoval po celý rok usilovně na tom, abychom znovu potvrdili pozici lídra trhu. Dokončili jsme mnoho zajímavých projektů, zahájili výstavbu dalších a rozšířili vybavenost našich parků tak, aby vyhovovaly klientům i okolí. Úspěchů, kterých jsme v uplynulém roce dosáhli, je hodně a v roce 2018 na ně plánujeme navázat,“ uvedl Remon Vos, generální ředitel společnosti CTP. Podle jeho slov se letos začnou společnosti přizpůsobovat novým tržním podmínkám, jako je průmysl 4.0, zvýšení automatizace, IoT a další nové technologie. Tyto trendy pak budou vyžadovat chytřejší budovy, vyšší standardy a větší přizpůsobivost prostor.
 
V uplynulém roce se společnost CTP více než kdy předtím zaměřila na růst portfolia v zahraničí.  Nejvýrazněji expandovala v rámci rumunského a maďarského trhu, tento nárůst tvořil více než 66 procent navýšení portfolia společnosti za celý rok 2017. V Rumunsku se stala v minulém roce lídrem trhu se 700 tisíci metry čtverečními v prostorách třídy A v 10 městech.
 
 
V Maďarsku si expanze vyžádala i personální změny. CTP zde výrazně posílila svůj tým a jmenovala nového Country Managera Rudolfa Nemese. Jeho primárním úkolem je akcelerace růstu a posílení dosavadního portfolia tak, aby se vytvořily základy pro splnění ambiciózních cílů. Nejvýraznější personální změnou na úrovní celé skupiny je pak jmenování nového provozního ředitele CTP Roberta Pitta, který je zodpovědný za posílení pozice CTP a expanzní aktivity v regionu.
 
Společnost CTP také pokračovala ve svém úsilí podpořit trvale udržitelný rozvoj a nadále buduje prostory tak, aby měly co nejnižší dopad na své okolí. V minulém roce nechala zavést inovativní systém měření spotřeby, instalovala účinnější vzduchotechnické jednotky pro lepší rekuperaci tepla a pokračovala ve strategii instalace LED osvětlení napříč celým portfoliem. Do projektu ‘LED everywhere’ v roce 2017 investovala 1,9 milionu eur a v této strategii má v plánu pokračovat i letos.
 
Kromě průmyslových nemovitostí se CTP dařilo i v další oblasti podnikání. V listopadu otevřel své dveře DOMEQ - nový koncept moderního bydlení pro studenty a mladé profesionály v Brně.  Jedná se o první koncept svého druhu u nás, který v sobě kombinuje prvky hotelového a rezidenčního bydlení. Vedle toho byla zahájena výstavba CTP Vlněna a postavena další ubytovna v CTParku Bor. Výrazné pozornosti se dostalo i projektu CTP Art Wall, jehož cílem je zkrášlení průmyslových hal prostřednictvím mural artu. První z nich byla dokončena na podzim loňského roku v CTParku Humpolec. Druhá hala na pražském letišti Václava Havla bude hotová v létě letošního roku.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

mazda.niko.ua

niko-centre.kiev.ua

www.pillsbank.net
Všechna práva vyhrazena © 2018