Kancelářskou budovu Five ozdobí historické hodiny

Hlavní stránka / Investiční trh / Kancelářskou budovu Five ozdobí historické hodiny

24.5.2016

Kancelářskou budovu Five ozdobí historické hodiny Kancelářskou budovu s názvem Five, kterou už několik měsíců staví v Praze na Smíchově společnost Skanska Property Czech Republic, ozdobí historické hodiny. Odkazují na původ budovy a současně měří dobu zbývající do jejího dokončení. Na pronájem kanceláří ve Five je tak nejvyšší čas. Five je v pořadí sedmou kancelářskou budovou, kterou Skanska Property Czech Republic v Praze staví. Tato moderní stavba vzniká v místě bývalé tramvajové vozovny. Na její historii odkazuje nejenom renovovaná obvodová zeď, ale nově také původní hodiny z padesátých let, které budou po dostavbě na konci března 2017 zdobit vstupní lobby.

Aktuální čas na nich slavnostně nastavila výkonná ředitelka Skanska Property Czech Republic Marie Passburg.Ta také zdůraznila výjimečnost celého projektu: „Dnešní speciální příležitost dokazuje, jak unikátní budovou je Five. Pokládání základních kamenů je poměrně běžné, ale poprvé v životě jsem měla možnost nastavit původní, dochované hodiny, které dotvářejí výjimečné genius loci tohoto místa. Věřím, že bude čas strávený ve Five ubíhat příjemně všem budoucím nájemníkům a jejich zaměstnancům.“

Akce se zúčastnil také starosta městské části Praha 5 Radek Klíma, který ve svém projevu připomněl historii Smíchova: „Praha 5, a Smíchov speciálně, vychází z minulosti postavené na průmyslu. Výrazná industriální podoba zde přežívá v řadě brownfieldů, které stále čekají na svůj nový účel. Právě zde se nachází novodobý rozvojový potenciál Smíchova, který jednoznačně podporujeme. Stejně tak skloubení bytové funkce s administrativou bude pro lokalitu přínosem, neboť pouze vzájemné propojení a doplnění obou funkcí dodává městu ten správný rytmus.“
 
Stavba Five je v plném proudu. Její dokončení je naplánováno na konec března 2017. Připojí se tak ke stávajícím kancelářským budovám na Smíchově, který je díky snadné dostupnosti a rozmanitým službám jedním z nejoblíbenějších míst pro podnikání v Praze. Skanska zde již vybudovala úspěšný projekt Riverview (sídlo IT Global Innovation Center společnosti MSD), který je od Five v podstatě jen přes ulici.
 
Five nabídne na velkorysém prostoru šesti pater o celkové rozloze 14 362 metrů čtverečních hned několik jedinečných prvků. Mezi skutečné unikáty patří panoramatický výhled na Vltavu, Pražský Hrad i Vyšehrad. Díky příhodnému umístění je Five dostupný metrem, tramvají i autem. Dokonce jej spojuje přímo s centrem Prahy i nedaleký železniční most s chodníkem pro pěší. Prosklená budova Five zajistí dostatek denního světla ve vnitřních prostorách, k dispozici bude i soukromá venkovní zahrada pro relaxaci a zábavu. Samozřejmostí je také řada inovativních a současně ekologických technologií. Five také cílí na certifikaci LEED Platinum, a tak naplní požadavky na vysokou úroveň ekologické udržitelnosti.
 
Skanska je průkopníkem v zavádění nejrůznějších inovací, které mohou zpříjemnit a zefektivnit práci v kancelářských budovách. Proto Five nabídne celou řadu nadstandardních služeb, jejichž snadné využití zajistí na míru vytvořená mobilní aplikace. Tou už disponuje také nedávno otevřený Corso Court v Karlíně. O jaké služby se konkrétně bude jednat? Například samoobslužnou prádelnu známou z amerických filmů, která však nabídne v Praze i jeden zcela nový koncept. Zájemci si jednoduše uzamknou svůj oblek, kostým nebo košili do vyhrazené skříňky, zaplatí přes svou mobilní aplikaci a do 48 hodin si oděvy vyzvednou vyčištěné a případně i vyžehlené. Také parkování ve Five bude mnohem snazší, než je obvyklé. Každé parkovací místo je opatřeno senzorem, který je napojený na Internet. Senzor hlídá, zda na daném místě parkuje oprávněná osoba a zároveň umožňuje snadnou navigaci návštěvníka na určené místo. Nájemci zajisté ocení sdílený elektromobil, který bude o víkendech k dispozici i pro veřejnost.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

куда вложить деньги в 2015 году

https://xn--80adrlof.net

http://best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018