Kouzlo nového městského centra u Anděla stále funguje

Hlavní stránka / Investiční trh / Kouzlo nového městského centra u Anděla stále funguje

28.3.2012

Kouzlo nového městského centra u Anděla stále funguje PRAHA - Konstantní neobsazenost kolem čtyř procent vykazují administrativní budovy v okolí pražského Anděla na Smíchově, který se stal novým městským centrem s nejvyšší cirkulací Pražanů. Nikoliv náhodou patří na tuzemském trhu nemovitostí k nejúspěšnějším právě objekty v této oblasti metropole. „Podobná situace jako v případě obchodního centra Nový Smíchov panuje také u administrativních prostor – ve většině projektů registrujeme dlouhodobé zájemce o uvolněné prostory. Z tohoto důvodu se v kancelářských centrech na Andělu drží výše nájemného stabilně na druhém místě za cenami dosahovanými v centru Prahy 1,“ říká Václav Bouček z mezinárodní poradenské společnosti DTZ.

Důvodem zájmu firem je výborný stav objektů, jejich efektivní provoz, skvělá dostupnost i vybavenost pro zaměstnance. Podle pražské pobočky DTZ stvrzují atraktivitu této části pražského Smíchova i nejčerstvější uzavřené pronájmy v kancelářské budově Anděl Park, spadající do portfolia SEB Investment: 1 200 metrů čtverečních nově obsadí společnost Scott & Weber Office Center, specializovaná na prodej ready-made společností, virtuální kanceláře a podnájem plně zařízených kanceláří. Na 430 metrů čtverečních v maloobchodním parteru zřizuje specialovaný showroom dveří firma Zbyněk Dokulil, ze zhruba 960 metrů čtverečních na 1 560 metrů čtverečních kanceláří se rovněž rozšířila firma International SOS podnikající v oblasti služeb healtcare.

Po přejednání nájemní smlouvy pro Cetelem na pět tisíc metrů čtverečních v Anděl City tým DTZ v místě úspěšně završil dojednání nových nájemních podmínek i pro nájemce Skype Czech Republic, který si na další nájemní období pro svou kancelář o ploše 1 760 metrů čtverečních vybral opět Palác Křižík na Radlické ulici 2. Pro SEB Investment DTZ také přejednala nájemní smlouvu se společností Johnson&Johnson, která zůstává v Anděl Parku a ponechává si v pronájmu 4 500 metrů čtverečních. „Vzhledem k občanské vybavenosti, infrastruktuře a dostupnosti je adresa Anděl pro naši činnost a zaměstnance vhodným místem. Prostory, ve kterých sídlíme, nám vyhovují nejen architektonicky, ale i profesionálními službami správce budovy, který zajišťuje optimální provozní náklady. Renegociace nám přinesla i zajímavější podmínky pro nové nájemní období,“ říká Jaroslav Richter, Operation Manager z Johnson&Johnson.

I díky této čerstvé transakci se obsazenost Anděl Parku blíží stu procent, v současné době probíhají jednání s potenciálními nájemci na poslední prostory v objektu. Signifikantní pro tuto exponovanou část Smíchova je prémiová skladba nájemců Anděl Parku. V objektu s celkovou kapacitou 18 156 metrů čtverečních nájemních ploch mají zázemí bonitní nadnárodní společnosti jako Hochtief Development, Ariba, Whirpool, Carl Zeiss, Baxter či Ferrero Česká. Dále v sousedním Media Centru (původní development od stejného developera) tohoto komplexu sídlí společnosti skupiny MAFRA. Mezinárodní poradenská společnost DTZ na objektu Anděl Park působí jako property manažer; dlouhodobý kontrakt tým DTZ obhájil v lednu loňského roku. Za tu dobu se podařilo doobsadit dle představ vlastníka nemovitosti většinu z posledních volných prostor a přejednat velké nájemní smlouvy.

„Náš úkol byl a je jasný: vytvořit a udržet příjemné pracovní podmínky pro stávající renomované nájemce, a to díky vysoké kvalitě poskytovaných služeb a prostředí. Chceme dále zaujmout potenciální nájemce a tak zaručit stabilní příjem vlastníkovi. V neposlední řadě je zadáním prověřovat každou korunu, která je vynakládána na chod nemovitosti,“ shrnuje Petr Šulc, Country Head DTZ Czech Republic a.s. Property management znamená ve zkratce kompletní péči o budovu i nájemce, péči o smluvní dodavatele z oblasti facility managementu, úklid, ostrahu a podobně. Property manažeři mívají často na starosti rovněž komunikaci s potenciálními novými nájemci. Platí, že property manažer je sofistikovanou spojkou mezi vlastníkem, dodavateli a nájemci či návštěvníky v případě obchodních center.

Autor: Adriena Binková   |   Sekce: Investiční trh   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.profshina.kiev.ua

granit-sunrise.com.ua

http://adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018