LaSalle dokončila svou první akvizici na českém trhu pro penzijní fond ERAFP

Hlavní stránka / Investiční trh / LaSalle dokončila svou první akvizici na českém trhu pro penzijní fond ERAFP

23.6.2016

LaSalle dokončila svou první akvizici na českém trhu pro penzijní fond ERAFP Celosvětová investiční společnost LaSalle Investment Management (LaSalle) dokončila svou první akvizici v České republice. Koupila budovy Na Příkopě 23, 25 a 27 od soukromého vlastníka pro francouzský penzijní fond ERAFP. Cena transakce činila přibližně 80 milionů eur.

Transakci tvoří tři přilehlé budovy nacházející se na nejznámější ulici v centru Prahy, která je součástí vyhledávané nákupní zóny. Nemovitosti obsahují čtyři tisíce metrů čtverečních retailových ploch a 3150 metrů čtverečních administrativních prostor. Retailové jednotky jsou plně pronajaté. Ulice Na Příkopě je součástí tzv. „zlatého trojúhelníku“ patřícího k nejvyhledávanější lokalitě pro maloobchodníky.
 
Ti zde otvírají své vlajkové prodejny v rámci střední Evropy. Česká republika má silnou rostoucí ekonomiku s očekávaným růstem maloobchodních prodejů okolo tří procent ročně. Praha je hospodářsky nejvýznamnějším městem ČR s kupní silou o 30 procent vyšší, než je celostátní průměr.  „Akvizice těchto vysoce kvalitních nemovitostí umožňuje fondu rozšířit své působení na českém trhu v jedné z nejvyhledávanějších retailových lokalit. Ulice Na Příkopě je mezi nájemci velmi žádaným místem, kde poptávka po volných prostorách převyšuje nabídku,“ uvedl zástupce společnosti LaSalle Beverley Shadbolt.
 
Majitelé nemovitostí situovaných Na Příkopě podle jeho slov disponují silným tržním postavením. „Vezmeme-li v potaz vynikající lokalitu zakoupených budov, silné základní ukazatele výnosnosti a příležitosti k jejich dalšímu rozvoji, jsme přesvědčeni, že dané nemovitosti přinesou zajímavé výnosy v porovnání s obdobnými transakcemi v západní Evropě. V současné době se středoevropským ekonomikám daří nejlépe v celé EU, trhy jsou likvidní a pro investory nabízí zajímavý výhled,“ dodal.
 
„Česká republika je pro investory stále zajímavější destinací. Akvizice budov Na Příkopě 23, 25 a 27 představuje ojedinělou příležitost získat vysoce kvalitní nemovitosti v takto žádané lokalitě. Právě proto se tato aktiva stala první akvizicí našeho fondu v České republice,“ doplnila Chris Zeuner, Managing Director pro střední a východní Evropu společnosti LaSalle.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

maxformer.com

ford.niko.ua/

здесь unc-mps.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018