Loňský rok byl z hlediska trhu s nemovitostmi druhým nejsilnějším

Hlavní stránka / Investiční trh / Loňský rok byl z hlediska trhu s nemovitostmi druhým nejsilnějším

5.3.2018

Loňský rok byl z hlediska trhu s nemovitostmi druhým nejsilnějším Příliv investic ve čtvrtém kvartále přesáhl miliardu eur, což České republice přineslo celkový roční objem transakcí ve výši 3,73 miliard eur. Podle nejnovějšího reportu, Přehledu trhu pro Českou republiku za čtvrté čtvrtletí roku 2017, který sestavili experti z globální poradenské společnosti Colliers International, se tak jednalo o druhý nejsilnější rok v historii trhu.

Silný příliv investic, jenž poklesl meziročně o pouhá čtyři procenta, přicházel od širokého spektra investorů z 22 různých zemí. Převahu tvořili tuzemští investoři, kteří se podíleli na celkovém objemu uzavřených obchodů z 29 procent. Rovněž němečtí a američtí investoři byli aktivní s podílem 18, respektive 15 procent. Největší objem investic, a to 43 procent, plynul do maloobchodních nemovitostí, do kanceláří se investovalo 29 procent.

Mezi klíčové poznatky zprávy patří rekordní hrubý objem pronájmů, který za rok 2017 v kancelářském segmentu dosáhl 534 000 metrů čtverečních. To představuje výrazný meziroční nárůst o 29 procent. Míra neobsazenosti kanceláří nadále klesala, a to i přes nárůst nově dokončených plocha na konci roku se ustálila na konečných 7,5 procenta.
 
Na trhu s průmyslovými nemovitostmi byla v roce 2017 dosažena nejvyšší úroveň dokončených ploch od ekonomické krize, a to přibližně 696 000 metrů čtverečních. Navzdory vysokému počtu dokončených ploch pokračoval pokles míry neobsazenosti, která na konci roku činila 4,1 procenta – o 0,6 procentního bodu méně než v roce 2016.
 
„Rok 2017 byl na trhu průmyslových nemovití zakončen silnými výsledky a věříme, že většina investorů zůstává i nadále obezřetná, ale optimistická. Mnozí navíc doufají v uzavření investic v průběhu roku 2018,“ řekl Ondřej Vlk, ředitel výzkumného oddělení Colliers International v České republice. „Domníváme se, že ceny na trhu brzy dosáhnou svého maxima – pokud se tak již nestalo – ale někteří investoři jsou přesto rozhodnutí rozšiřovat svá portfolia.“

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

majbutne.com.ua/tury-po-stranam/ostrova-indijskogo-okeana/mavrikij/

ry-diplomer.com/kupit-diplom-stroitelya

www.avto-poliv.com.ua/oborudovanie/kapelnyj-poliv
Všechna práva vyhrazena © 2018