Nejvyšší podíl pronajatých kanceláří v hlavním městě měla Praha 5

Hlavní stránka / Investiční trh / Nejvyšší podíl pronajatých kanceláří v hlavním městě měla Praha 5

4.1.2017

Nejvyšší podíl pronajatých kanceláří v hlavním městě měla Praha 5 Největší zájem o kanceláře v hlavním městě byl od začátku roku do konce září minulého roku v Praze 5, na kterou připadalo 28 procent celkové poptávky. Následovaly Praha 4 a Praha 1. Majitelé v Praze pronajali 316 tisíc metrů čtverečních kanceláří, což je jeden z nejvyšších objemů za posledních deset let. Vyplývá to ze studie poradenské společnosti JLL.

K největším nájemním transakcím mezi kancelářemi patřily v prvních devíti měsících pronájmy v budově Mechanica v Praze 5 firmě Johnson&Johnoson, dále v budově Enterprise v Praze 4 společnosti CSC Computer Sciences a v komplexu Zlatý Anděl v Praze 5 pro NN Pojišťovnu a penzijní společnost.
 
„Vysoký zájem o kanceláře v Praze 5 v tomto roce uspokojí několik nových projektů. V nové rezidenčně administrativní čtvrti Waltrovka budou dokončeny tři budovy projektu Mechanica. Doplní nynější budovu Aviatica. Poblíž metra Anděl v prostorách bývalé tramvajové vozovny vznikne centrum The Five," uvedl specialista na kancelářský segment společnosti Prochazka & Partners Radek Procházka.
 
Podle odhadu společnosti JLL letos v Praze vyroste 180 tisíc metrů čtverečních nových kanceláří, což odpovídá ploše čtyř Václavských náměstí. V porovnání s letoškem by měla být více než pětkrát vyšší. „Za kolísáním na straně nabídky nových kanceláří v Praze stojí za současných vynikajících ekonomických podmínek zejména nepředvídatelný schvalovací proces projektů. Chybí jasný a všeobecně platný rámec pro developerské aktivity," uvedl ředitel pro rozvoj obchodu JLL Eduard Forejt.
 
Vysoká poptávka a omezená nová nabídka vedly v Praze v průběhu roku ke snížení podílu volných kanceláří téměř o tři procentní body na 11,7 procenta. Větší plocha nových kanceláří se podle Forejta projeví dočasným zvýšením neobsazenosti. „Vzhledem k současnému ekonomickému růstu ale očekáváme, že silná poptávka po nových kancelářích povede k přirozenému obsazení nových kvalitních prostor v horizontu 12 až 18 měsíců od dokončení," dodal.
 
Nájemné „áčkových“ kanceláří v centru Prahy zůstává podle Prochazka & Partners meziročně stejné a pohybuje se na úrovni mezi 19 až 20 eur za metr čtvereční.  Podle Procházky by se ceny nájmů v tomto roce neměly příliš zvyšovat. „Nájemné by se mělo pohybovat na stávající úrovni. U některých projektů sice nepatrné zvýšení ceny očekáváme. Ale bude to odpovídat vysokému standardu budovy a nižším nákladům za média a služby," uvedl.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

teplostar.kiev.ua

ремонтные работы

читать далее agroxy.com
Všechna práva vyhrazena © 2018