Novým majitelem budovy ČSOB v Praze na Pankráci je CIMEX

Hlavní stránka / Investiční trh / Novým majitelem budovy ČSOB v Praze na Pankráci je CIMEX

2.8.2015

Novým majitelem budovy ČSOB v Praze na Pankráci je CIMEX PRAHA - V červenci došlo k prodeji další nemovitosti z portfolia nemovitostí ve vlastnictví ČSOB, konkrétně objektu Na Pankráci 60 v Praze 4. Ve vícekolovém řízení uspěla společnost CIMEX. Začátkem roku bylo již prodáno školící a ubytovací zařízení ČSOB v ulici U Průhonu společnosti Pražská správa nemovitostí. Prodeje těchto nemovitostí potvrzují zájem českých investorů o starší budovy.

„Prodej objektu byl naplánován v souladu s celkovou strategií banky a optimalizací administrativních prostor,“ říká Daniel Rubricius, ředitel útvaru Nemovitosti a investice ČSOB. „Banka po prodeji budovy Na Pankráci zůstává po dobu tří let ve zpětném nájmu a poté budeme tuto špičkovou a architektonicky velkoryse pojatou budovu nabízet ke komerčnímu využití,“ uvedl generální ředitel společnosti CIMEX Miroslav Kosnar.

Podle poradenských společností Knight Frank a CBRE, které celé transakci asistovaly, je patrné, že realitní trh komerčních nemovitostí se stává stále živějším. Může to být zapříčiněno i nejistotou na realitním trhu, která se týká nového developmentu. Zejména projednávání Pražských stavebních předpisů a Metropolitní strategie zneklidňuje developery. Zatímco objekty jako Pankrác a další srovnatelné nemovitosti jsou v žádané lokalitě a po upliftu nebude problém je obsadit a zhodnotit.
 
„Pozorujeme vzrůstající zájem o kvalitní budovy v dobrých lokalitách na metru a to nejen od českých subjektů. Nicméně jsou to často české subjekty, které dokáží předložit nejvyšší nabídky. Lokální investoři mají důvěru v trhu a zároveň mají i zkušenosti se správou a dalším zhodnocením nemovitých aktiv,“ říká Zdenka Klapalová, jednatelka společnosti Knight Frank. „Lokální investor dokáže lépe vyhodnotit benefity a úskalí a často bývá agresivnější ve výši své nabízené ceny,“ dodává Jan Hospodář, Head of Sales & Acquistions společnosti CBRE.
 
Objekt Na Pankráci disponuje celkovou pronajímatelnou plochou 9410 metrů čtverečních a k dispozici nájemců je 73 parkovacích stání v suterénu, celková plocha budovy je téměř 13 400 metrů čtverečních. „Skupina ČSOB si po prodeji pronajímá celý objekt až do roku 2018 a následně plánuje pronajímat obchodní prostory,“ upřesňuje Daniel Rubricius. Budova s unikátním architektonickým rázem byla postavena pro účely banky v roce 1997.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

источник

узнать больше на www.maxformer.com

https://onlyyou.od.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018