Novým majoritním vlastníkem pražského Palladia je Union Investment

Hlavní stránka / Investiční trh / Novým majoritním vlastníkem pražského Palladia je Union Investment

10.3.2015

Novým majoritním vlastníkem pražského Palladia je Union Investment PRAHA – Společnost Union Investment Real Estate GmbH získala majoritní podíl v nejprestižnější nemovitosti na českém trhu, obchodním centru Palladium. Akcie koupila od společnosti řízené německým investičním manažerem Hannover Leasing se sídlem v Pullachu. Transakce je největším obchodem v realitním sektoru v historii České republiky, poradenství v jejím průběhu poskytla společnost CBRE.

Palladium se skládá z nákupního centra poskytujícího zhruba 41 tisíc metrů čtverečních prvotřídních maloobchodních prodejen a z přibližně 18 tisíc metrů čtverečních kancelářských prostor, pyšní se svým strategickým umístěním a přirozeně prodlužuje pražskou hlavní nákupní třídu Na Příkopě.

„Rok 2015 bude pro Českou republiku významný v oblasti investic do nákupních center, během následujících měsíců proběhne několik velkých obchodů, které započaly již v roce 2014, a další aktiva přijdou na trh v průběhu roku. V současné době registrujeme pro rok 2015 investice do nákupních center, včetně Palladia, ve výši přesahující jednu miliardu eur, to zahrnuje obchody již uzavřené, ve vyjednávání, na trhu nebo připravované. To by znamenalo objem investic do maloobchodních prostor třikrát vyšší než v roce 2014,“ říká Katarína Brydone, Associate Director of Capital Markets společnosti CBRE.
 
„Palladium bylo již dlouhou dobu v hledáčku všech investorů, což jen potvrzuje lukrativnost této nemovitosti. Velmi nás potěšilo, že jsme mohli Union zastupovat v tak prestižní transakci. S investicemi podobného rozsahu a charakteru jde ruku v ruce obrovská odpovědnost. Zbývá jen dodat, že transakce proběhla ve velmi krátkém časovém úseku, na což reagovala CBRE tím, že zajistila silný tým zkušených odborníků, kteří jsou schopni poskytovat poradenství ve všech potřebných oborech,“ dodala Jeff Alson Head of Capital Markets společnosti CBRE.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

еще по теме

читать далее topobzor.info

ry-diplomer.com
Všechna práva vyhrazena © 2018