Polsko táhne nájemní aktivity společnosti Prologis ve střední a východní Evropě

Hlavní stránka / Investiční trh / Polsko táhne nájemní aktivity společnosti Prologis ve střední a východní Evropě

14.11.2012

Polsko táhne nájemní aktivity společnosti Prologis ve střední a východní Evropě VARŠAVA - Prologis, Inc., vedoucí mezinárodní vlastník, provozovatel a developer industriálních nemovitostí oznámil shrnutí nájemních aktivit společnosti ve střední a východní Evropě (SVE) za třetí čtvrtletí roku 2012. Během třetího čtvrtletí se nájemní aktivity společnosti vyšplhaly na 272 tisíc metrů čtverečních, což je o deset procent více, než bylo pronajato během druhého čtvrtletí.

Z těchto aktivit na trhu střední a východní Evropy tvořily 55 procent nájemní transakce v Polsku. Nové nájemní aktivity čítající 119 tisíc metrů čtverečních dokazují sílu společnosti a rozsah jejích vztahů se zákazníky v regionu. V důsledku vysoké nájemní aktivity se Prologis nyní může pochlubit 39 procentním podílem na trhu střední a východní Evropy, pokud jde o celkovou rozlohu pronajatých prostor.
 
Skončila výstavba dalšího skladu v Bratislavě
 
Největší transakce, která byla uskutečněna, byl pronájem 25 tisíc metrů čtverečních společnosti ROHLIG SUUS Logistics v Prologis parku Janki. Tato transakce se sestávala z pronájmu spekulativně vystavěné budovy o rozloze 18 500 metrů čtverečních a rozšíření o sedm tisíc metrů čtverečních, tyto prostory budou přizpůsobeny potřebám zákazníka a stanou se první cross-dock budovou pro podporu manipulace se sběrným zbožím.  Společnost Prologis také dokončila výstavbu distribuční budovy o rozloze 24 500 metrů čtverečních v Prologis parku Bratislava. Jedná se o první spekulativně vystavěný sklad společnosti na slovenském trhu od roku 2008.  V Maďarsku bylo pronajato přibližně 100 tisíc metrů čtverečních a procento volných prostorů určených k pronájmu se snížilo na 15 procent ve srovnání s celkovou mírou neobsazenosti, která se v Maďarsku pohybuje kolem 19 procent.
 
Posiluje se tým Prologisu 
 
Prologis reaguje na zvyšující se poptávku v regionu střední a východní Evropy rozšiřováním svých oddělení pronájmu a jmenováním nového business development týmu. Tento tým se soustředí na implementaci firemních investičních plánů, další rozvoj společnosti a realizaci nových projektů v rámci klíčových trhů -  Stryków, Poznaň, Vratislav a Chorzów, kde společnost Prologis může postavit až 568 tisíc metrů čtverečních průmyslových prostor. „I přes určité zpomalení trhu v červenci a srpnu, třetí čtvrtletí jasně ukázalo, že poptávka zákazníků po moderních, efektivních a cenově přístupných nemovitostech existuje,“ říká Ben Bannatyne, ředitel společnosti Prologis pro střední a východní Evropu.
 
Společnost Prologis aktivně působí v pěti zemích v regionu (Polsku, České republice, Maďarsku, Slovensku, Rumunsku) a je s celkovým portfoliem o rozloze více než 3,5 milionů metrů čtverečních vedoucím provozovatelem distribučních nemovitostí ve střední a východní Evropě.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Prologis-Park-Budapest-Gyal.JPG

Prologis-Park-Budapest-Gyal.JPG

Prologis-Park-Janki-DC3.jpg

Prologis-Park-Janki-DC3.jpg

Prologis-Park-Wroclaw.jpg

Prologis-Park-Wroclaw.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

ka4alka.com.ua

https://gazon.net.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018