Společnost Atrium dokončila akvizici obchodního centra Arkády Pankrác

Hlavní stránka / Investiční trh / Společnost Atrium dokončila akvizici obchodního centra Arkády Pankrác

5.7.2015

Společnost Atrium dokončila akvizici obchodního centra Arkády Pankrác PRAHA - Společnost Atrium European Real Estate Limited (Atrium), přední středoevropský vlastník, provozovatel a developer nákupních center a maloobchodních nemovitostí, se stala vlastníkem 75procentního podílu v pražském nákupním centru Arkády Pankrác. Tento podíl získala od společnosti Unibail-Rodamco S.E. Transakce byla podepsána v lednu 2015, ovšem k jejímu uzavření bylo nutné získat potřebná povolení.

Poradcem společnosti Atrium při nákupu obchodního centra Arkády Pankrác byla společnost Cushman & Wakefield. „Uzavření tohoto obchodu je jasným důkazem, že zavedená nákupní centra s dobrou výkonností představují v současné době ve střední Evropě nejvyhledávanější a nejlikvidnější skupinu aktiv,“ uvedl Alexander Rafajlovič z českého investičního týmu společnosti Cushman & Wakefield.
 
Společnost Unibail-Rodamco SE zastupovala v celé transakci poradenská firma JLL. Zbývající podíl ve výši 25 procent vlastní rodina Ottových. Celková hodnota transakce je 162 milionů eur, což představuje net initial yield 5,65 procenta a průměrnou hodnotu 5 361 eur za metr čtvereční. Tato transakce byla poprvé zveřejněna v lednu 2015. „Hodnota transakce odráží kvalitu investičního produktu a neutuchající zájem o nejlepší maloobchodní nemovitosti v České republice, který ještě dále rozdmýchávají velmi pozitivní ekonomické výsledky z počátku tohoto roku,“ uvedl Stuart Jordan, vedoucí investičního oddělení JLL v České republice.
 
Arkády Pankrác otevřely v roce 2008. Jedná se o špičkové moderní nákupní centrum, které si v Praze získalo přední postavení. Centrum zahrnuje celkem 38 200 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a přibližně 1100 parkovacích míst.  Je zde přibližně 120 maloobchodních nájemců - jedná se o silnou kombinaci maloobchodních značek ze středního až vyššího segmentu trhu, především v oblasti módy.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Arkády Pankrác - interiér

Arkády Pankrác - interiér

Arkády Pankrác - interiér

Arkády Pankrác - interiér

Arkády Pankrác - exteriér

Arkády Pankrác - exteriér

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

посмотреть sledoc.com.ua

www.best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018