Úspěšná budova musí splňovat pět základních parametrů

Hlavní stránka / Investiční trh / Úspěšná budova musí splňovat pět základních parametrů

17.6.2016

Úspěšná budova musí splňovat pět základních parametrů Moderní architektura je rozporuplná, a tak se může některá nově postavená budova někomu líbit a jinému ne. Je to věc názoru, vkusu a preferencí. Pokud však půjde o administrativní budovu, existují parametry rozhodující o její kvalitě a úspěšnosti. Nejde primárně o vkus nebo módu, ale o funkčnost, praktické využití, komfort pro zaměstnance nebo provozní náklady. To však není všechno. V tomto článku si parametry úspěšné administrativní budovy představíme.

Administrativní budova je stavebním objektem, který obsahuje provozy kancelářského charakteru, a to minimálně na 50 procent užitkové plochy. Administrativní budova je určena pro vykonávání správních, řídících, kontrolních, technických, studijních a podobných činností. Její řešení odpovídá právě těmto činnostem. Aby administrativní budova mohla úspěšně naplnit svůj účel, musí zohledňovat požadavky stále se měnícího trhu a odpovídat charakteristice současné společnosti založené na moderních technologiích. Úspěšná administrativní budova představuje prostory, které obstojí v náročných podmínkách třetího tisíciletí. K úspěchu administrativní budovy vede pět základních parametrů:
 
Bezpečnost
 
Administrativní budova by měla být spolehlivým útočištěm, kde půjde vykonávat svoji práci v nejlepších možných podmínkách, a také bezpečně. Budova by měla minimalizovat bezpečnostní rizika. Kvalitní ostraha, kontrolovaný, 24 hodinový přístup prostřednictvím čipů nebo ochrana proti odposlechům by měla být samozřejmostí. Vedle fyzické bezpečnosti jde však také o bezpečnost práce nebo bezpečnost dat, kterou řeší moderní technologie.
 
Technologie
 
Vysokorychlostní výtahy, systémy topení a chlazení nebo dostatečná výměna vzduchu – to vše v moderních budovách zajišťují technologie. To vše a mnohem víc. Od úspěšných administrativních budov se očekává, že nabídnou nejmodernější informační a komunikační technologické vybavení. Tyto technologie uvnitř budovy podpoří komunikaci jednotlivých členů týmu, jednotlivých oddělení, také komunikaci se zákazníky nebo partnery. Kvalitní komunikace a týmová spolupráce totiž patří k základním faktorům úspěchu současného podnikání. Záleží samozřejmě na oboru působnosti, i proto je důležité, aby budova byla také dostatečně variabilní a flexibilní.
 
Flexibilita
 
Administrativní budova musí odpovídat požadavkům různých nájemníků. Každá společnost či instituce má pochopitelně jiné pracovní zvyklosti. Pracovní prostředí jednotlivých firem či institucí je odlišné. Konkrétní pracovní místo se má přizpůsobovat nejenom dané společnosti, ale také preferencím jednotlivých zaměstnanců. Flexibilita zahrnuje také dispozice prostoru umožňující provádět rozličnou práci. Pracovní místo by se mělo přizpůsobovat aktuální náplni práce. Vedle společných kanceláří typu open space nebo izolovaných místností se proto v moderní budově využijí i různě velké zasedačky, salónky a zóny, třeba relax zóna, perfektně vybavená kuchyňka nebo kavárna. Flexibilní prostory umí vždy nabídnout právě to, co potřebujete pro svoji práci.
 
Služby
 
Již byla zmíněna kavárna. Pokud je k dispozici pro všechny nájemníky, jistě zvyšuje komfort a zpříjemňuje práci v budově. To platí i o kantýně a dalších stravovacích službách. Mezi vítané služby patří například i fitness, služby pro volnočasové využití či hlídání dětí. Tyto služby nemusejí být přímo v budově, ale měly by být v její blízkosti. Lokalita souvisí také s dopravní dostupností. Mezi výhody, které by měla poskytovat svým obyvatelům administrativní budova, řadíme dostatek parkovacích míst pro automobily, příp. i stání pro kola.
 
Udržitelnost
 
Naprostá většina nových budov je postavena s ohledem na udržitelný rozvoj. Odpovídají certifikacím BREEAM či LEED pro zelené kanceláře, vynikají nižšími provozními náklady a také provozem šetrnějším k životnímu prostředí. To potvrzuje i šéf provozního oddělení správy budov CBRE Daniel Štys: „Na trhu už dnes není žádná nová budova, která by neměla některý certifikát. Příčinou je především tlak investorů ze Západu.“ (Více v článku: na cbreproperties.cz.)
 
 
Certifikovaná budova přináší nájemcům tyto výhody:
•             nižší provozní náklady
•             zdravé a komfortní prostředí pro zaměstnance
•             vyšší hodnota společenské odpovědnosti
•             lepší vnímání a prezentace společnosti
 
Úspěšné administrativní budovy v Praze
 
Definovaným parametrům úspěšné administrativní budovy zdaleka nemusí odpovídat všechny nabízené komerční prostory. Nyní se zaměříme na skutečnou podobu úspěšných budov. Nahlédněte s námi z blízka na komplex Butterfly v pražském Karlíně a City Green Court na Pankráci, které mezi administrativními budovami patří k těm nejúspěšnějším.
 
Butterfly
 
Bufferly je označením pro vysoce moderní budovu, kterou charakterizují zaoblené tvary. Spojuje architektonické umění a efektivitu využití prostoru. Nově realizovaný projekt nabízí vedle kancelářských ploch s vybavením nejvyšších standardů také čtyři terasy. Vhod jistě přijde i podzemní parkovací stání nebo stojany na kola.
 
 
zdroj:
 
Jedná se o prestižní administrativní budovu na Praze 8 s unikátním designem, která využívá poslední trendy a progresivní přístupy k řešení prostoru. Budova, postavená v duchu udržitelného rozvoje, se pyšní energetickou náročností G a svým nájemcům může nabídnout také mimořádné pohodlí. Klade si za cíl dosáhnout certifikátu BREEAM Excellent.
 
City Green Court
 
Obdobně jako Butterfly i City Gren Court nese dva základní rysy – moderní architekturu v kombinaci s šetrným přístupem k životnímu prostředí. Osmipatrová budova nabízí vysoký komfort, důmyslně řešené prostory, funkční rozložení, ale také úchvatný design. Nájemce jistě oslní i prosvětlené atrium, které propojuje celou budovu.
 
 
zdroj: 
 
City Green Court je první budovou v České republice s certifikátem LEED Platinum pro kancelářské budovy. Budova je momentálně obsazena, ale pokud o kanceláře zájem, doporučujeme kontaktovat

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Реабилитационный центр для наркоманов www.renesans-centr.kiev.ua
>https://nissan-ask.com.ua
http://nissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.ua<>https://nissan-ask.com.uahttp://nissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.uahttp://nissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.ua<>https://nissan-ask.com.ua
http://nissan-ask.com.ua>https://nissan-ask.com.uahttps://nissan-ask.com.ua<
www.optiontradingstrategies.net
Všechna práva vyhrazena © 2018