V ČR je už přes 5,4 milionu metrů čtverečních průmyslových nemovitostí

Hlavní stránka / Investiční trh / V ČR je už přes 5,4 milionu metrů čtverečních průmyslových nemovitostí

15.7.2015

V ČR je už přes 5,4 milionu metrů čtverečních průmyslových nemovitostí PRAHA - Ve druhém čtvrtletí letošního roku bylo v ČR dokončeno celkem 92 tisíc metrů čtverečních skladových ploch v osmi průmyslových parcích. Největší dokončené projekty zahrnují skladovou halu pro společnost Červa Export Import v areálu Prologis Park Prague Airport (32 100 m2) a prostory pro firmu Mall.cz v Prologis Parku Prague-Jirny (28 900 m2). Celková plocha moderních skladových a průmyslových prostor v ČR tak vzrostla na 5,24 milionů metrů čtverečních.

Z předběžných údajů o trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi v ČR ve druhém čtvrtletí letošního roku, které zpracovává sdružení Industrial Research Forum (IRF), vyplývá, že ve výstavbě je celkem 505 600 metrů čtverečních skladových a výrobních ploch, z čehož 81 procent bylo na konci června předpronajatých. Ve druhém čtvrtletí začala výstavba několika větších budov, především skladové haly pro Globus v Prologis Parku Prague-Jirny (29 200 m2), výrobních prostor pro Faiveley Transport v areálu VGP Park Plzeň (21 700 m2) a haly C v Business Parku Ostrava developerské společnosti Contera (18 700 m2), která bude po dokončení z větší části pronajata společnosti Adler Czech.
 
Distribuční centrum Amazonu v Panattoni Parku Prague Airport (133 000 m2) zůstává největším průmyslovým objektem ve výstavbě, druhým největším projektem je evropské distribuční centrum pro Primark, které vyrůstá v CTParku Bor (61 900 m2). Výstavba obou hal by měla být dokončena ve třetím čtvrtletí 2015.
 
Nejvyšší dosahované nájemné průmyslových a logistických nemovitostí (tzv. prime headline) v České republice zůstalo ve druhém čtvrtletí stabilní a pohybuje se na úrovni 4,25 eura/m2/měsíc. Výše nájemného za kancelářské vestavky dosahuje osmi až devíti eur/m2/měsíc. Obvyklá výše servisních poplatků se pohybuje mezi 0,50 - 0,65 eury/m2/měsíc. Další informace o trhu včetně poptávky a míry neobsazenosti budou zveřejněny Industrial Research Forem během následujících dvou týdnů.
 
IRF bylo založeno společnostmi CBRE, Colliers, DTZ a JLL s cílem poskytovat co možná nejúplnější, nejpřesnější a nejtransparentnější data o vývoji českého trhu se skladovými a výrobními nemovitostmi. Na začátku roku 2015 se pátým členem Industrial Research Fora stala agentura Cushman & Wakefield. Členové Industrial Research Fora sdílejí základní informace o vývoji trhu a věří, že založení Industrial Research Fora přispěje ke zlepšení transparentnosti trhu.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://sellmax.com.ua

www.ry-diplomer.com

https://topobzor.info
Všechna práva vyhrazena © 2018