Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností

Hlavní stránka / Legislativa / Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností

9.3.2016

Firmám hrozí pokuty za porušení ohlašovacích povinností Až půlmilionové pokuty hrozí firmám za porušení ohlašovacích povinností, které jim ukládá legislativa z oblasti životního prostředí. Termín k agendě, která vyplývá ze zákona o ochraně ovzduší, vyprší již 31. března 2016.

„Firmy, kterých se tyto ohlašovací povinnosti týkají, si jich často nejsou vědomy. Inspektoři jim pak mohou uložit peněžité tresty v rozmezí desetitisíců až statisíců korun. Vyšší peněžité sankce bývají pochopitelně nejvíc zátěžové pro malé a středně velké firmy, pozor by si měly dát zejména ty podniky, u kterých letos vzniká ohlašovací povinnost poprvé,“ říká Jakub Kejval, generální ředitel inspekční společnosti Bureau Veritas.
 
Firmy musí ohlásit souhrnnou provozní evidenci a podat poplatkové přiznání, dále oznámit počet systémů požární ochrany a hasicích přístrojů včetně v nich obsažených halonů. „Mimo to mají také za povinnost podat zprávu o množství fluorovaných skleníkových plynů a regulovaných látek, například k jejich získání, zneškodnění nebo recyklaci,“ upřesňuje Markéta Malinová z Bureau Veritas, vedoucí inspektorka pro oblast ekologie. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Legislativa | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://gas-energy.com.ua

https://www.velotime.com.ua

https://velotime.com.ua/
Všechna práva vyhrazena © 2018