Velká část profilů zadavatelů VZ porušuje zákon

Hlavní stránka / Legislativa / Velká část profilů zadavatelů VZ porušuje zákon

24.2.2013

Velká část profilů zadavatelů VZ porušuje zákon BRNO - Bezmála polovina zadavatelů veřejných výběrových řízení od nového roku porušuje vyhlášku č.133/2012 nedostatečně funkčním profilem zadavatele, který slouží k povinnému zveřejňování informací o vypsaných zakázkách. Podle této vyhlášky musí zadavatelé od 1. ledna 2013 zveřejňovat informace v rámci svých profilů také ve strojově čitelném kódu XML.

Podle statistik společnosti QCM, která vyvíjí systémy pro elektronizaci nákupních procesů ve státní správě, toto nařízení nesplňuje 3 027 zadavatelů z celkového počtu 6 534, jichž se povinnost vedení veřejného profilu týká.
 
Implementaci strojově čitelného kódu nařídilo Ministerstvo pro místní rozvoj s cílem zefektivnit proces kontroly vypisovaných zakázek. Za porušováním vyhlášky stojí zejména nevědomost zadavatelů, kteří ve svém veřejném profilu dosud nevyplnili speciální identifikátor, bez nějž není možné XML záznam úspěšně vygenerovat. Přitom se jedná pouze o evidenční číslo profilu z Věstníku veřejných zakázek.
 
Zároveň se ale na vysokém počtu nesprávně vyplněných profilů zadavatelů podílejí i některé samotné portály a individuální stránky zadavatelů, které na novou vyhlášku nejsou technicky připraveny. Těch je celkem 985 a využívá jich 1 415 subjektů.
 
„Dobrá zpráva je, že podle našich sledování se situace od začátku roku zlepšuje. Statistiky z prvního lednového týdne ukázaly, že profilů vyhovujících nové vyhlášce je pouze 23 procent. Každý týden ve svých sledováních ale zaznamenáváme průměrný nárůst o zhruba čtyři procenta. V případě našeho Portálu pro vhodné uveřejnění se chystáme všem zadavatelům, jejichž záznam nemá potřebný identifikátor, tento údaj manuálně doplnit, aby se vyhnuly problémům v případě kontrol,“ říká David Horký, jednatel společnosti QCM.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Legislativa | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

создание интернет магазина цена

https://www.ukrterminal.kiev.ua/

ka4alka.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018