Během prvního roku existence stojí třetina logistického parku P3 Prague D11

Hlavní stránka / Novinky na webu / Během prvního roku existence stojí třetina logistického parku P3 Prague D11

26.2.2017

Během prvního roku existence stojí třetina logistického parku P3 Prague D11 Ještě před rokem existoval logistický park P3 Prague D11 jen na papíře a dnes se odsud zásobují potravinové řetězce a distribuuje nábytek. První dvě budovy vytvořené z části na míru pro společnosti Exiteria a FM Logistic mají dohromady 60 tisíc metrů čtverečních. Patří zároveň k těm největším v parku a tvoří tak více než třetinu jeho celkové rozlohy. Na zbývajících pozemcích lze ještě postavit osm budov. Celková užitná plocha po jeho dokončení naroste na 155 tisíc metrů čtverečních.

Park, který se nachází v sousedství dálnice D11 a 8 km od obchodního centra Černý Most, poskytuje distribuční i výrobní prostory na míru. „Park P3 Prague D11 je populární především díky své strategické poloze na okraji Prahy ve směru na severovýchod Čech a dále na jih Polska. Plánujeme zde další výstavbu na míru, nabízíme jednotky od tří do 26 tisíc metrů čtverečních,“ říká Tomáš Míček, ředitel P3 pro Českou republiku.
 
První budova byla postavena v první polovině minulého roku na míru společnosti Exiteria, která zde využívá plochu 10 tisíc metrů čtverečních. Druhou polovinu haly si pronajal Penny Market. Na přelomu loňského a letošního roku byla dokončena další budova, o kterou se dělí čtyři nájemci. Tím největším je poskytovatel smluvní logistiky FM Logistic, který na 17 tisících metrech čtverečních skladuje zboží pro společnost Nestlé. Také proto má hala chlazenou část pro potraviny, kde se stabilně udržuje teplota na 16 °C. Náklady na vytápění pomáhá šetřit zesílený fasádní panel a izolované můstky. Osvětlení v budově zajišťují LED technologie. Budova má atraktivní světlou výšku 12 m, díky čemuž disponuje větší skladovací kapacitou než je běžné.
 
„Snižování ekologické zátěže je jednou z významných priorit společnosti Nestlé. Nové skladovací prostory nejen šetří energii, ale díky vhodné poloze snížíme i uhlíkovou stopu při přepravě výrobků zákazníkům,“ říká Stanislav Martínek, ředitel divize Supply Chain ve společnosti Nestlé. „Snažíme se, i ve spolupráci s partnery, navrhovat našim klientům taková řešení, která jsou v souladu s jejich politikou, i pro nás je odpovědnost k životnímu prostředí jedním z pilířů dlouhodobé strategie,“ dodal Štěpán Ladányi, obchodní ředitel FM Logistic.
 
Provozní zázemí pro své prodejny tu má také obchodní řetězec LIDL, který zde využívá plochu pět tisíc metrů čtverečních a jen o něco menší prostory (4 700 m²) má turecká společnost Ekol Logistics specializující se na intermodální přepravu z Íránu a Turecka do Evropské unie a zpět. Na český trh vstoupila v dubnu loňského roku a v parku P3 Prague D11 má své oficiální sídlo. V budově 1 je k dispozici ještě 13 tisíc metrů čtverečních plochy pro potenciální zájemce.
 
Nedaleko parku P3 Prague D11 se nachází další úspěšný park P3 Prague Horní Počernice, který je svým retailovým charakterem a zároveň lokací na okraji hlavního města Prahy unikátem mezi logistickými parky v České republice. Tyto dva parky tak poskytují pro řadu klientů skvělou synergii skladování a prodeje.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

как быстро накопить деньги

http://maxformer.com

www.imagmagnetsns.ua/reklamnye-magnity/ferritovye-magnity.html
Všechna práva vyhrazena © 2018