Budoucnost maloobchodu patří automatizaci a novým technologiím

Hlavní stránka / Novinky na webu / Budoucnost maloobchodu patří automatizaci a novým technologiím

19.2.2018

Budoucnost maloobchodu patří automatizaci a novým technologiím Automatizace, přizpůsobení zákazníkovi a Big Data jsou pouze některé z trendů, od nichž se očekává, že změní maloobchod a způsob, jakým budou spotřebitelé v budoucnosti nakupovat. CBRE, společnost, která je v současnosti světovým lídrem služeb v oblasti realit, prozradila, jak bude vypadat prostředí retailu v roce 2030.

Budoucnost Retailu 2030 popisuje 40 "futuristických" předpovědí, jaké budou rozdíly v maloobchodu vyvolané změnami v životním stylu lidí, městském prostředí, provozními postupy, logistice i jiných trendech ovlivňujících toto odvětví. Tyto názory pomohou nastínit situace, kterým obchodníci a investoři budou čelit, a jak se mohou na tyto změny připravit.

Podle studie CBRE se bude stále více investovat do nových technologií, automatizace a robotiky, což bude mít do roku 2030 za následek změnu v počtu nabídky pracovních míst v maloobchodu, protože některé lidské činnosti nahradí automatizované procesy. Internet je již nyní velkým zdrojem informací o nákupním chování spotřebitelů a díky tomu budou moci maloobchodníci předvídat požadavky zákazníků ještě předtím, než si je uvědomí sami zákazníci a výrazně se tak zdokonalí a zefektivní dodavatelský řetězec. Zákazníkům to umožní dosáhnout plné transparentnosti informací o jejich nákupech a maloobchodníkům to pomůže plnit objednávky efektivněji.
 
Technologický pokrok chytrých zařízení umožní spotřebitelům koupit co vidí, kdekoli a kdykoli a z jakéhokoliv zdroje. „Budoucnost retailu se změní víc, než jsme si, kdy dokázali představit. V CBRE jsme přemýšleli o tom, co se změní a co to bude znamenat pro spotřebitele i odvětví maloobchodu jako celek. Kamenné obchody, coby prodejní kanál, zůstávají i nadále důležité a bude kladen velký důraz na komunikaci značky, a s ní spojené zážitky a schopnost obchodníků se odlišovat a personalizovat svoje produkty na míru zákazníka,“ uvedla Katarína Brydone, Head of Retail společnosti CBRE.¨
 
Obchodníci se budou muset ještě víc zaměřit na digitalizaci ať už v online nebo v offline a na napojení emocí zákazníka na značku ve všech komunikačních kanálech. Big data se už nyní stávají neocenitelná. Očekává se, že přibližně 85 procent emočních interakcí zákazníka se značkou bude řízené AI (artifitial inteligence). A v neposlední řadě rychlost vývoje v logistice ovlivní schopnost značek reagovat na požadavky zákazníků. „Změny očekáváme v supply chain managementu, rychlosti a trackování dodávek, kompetencí některých typů produktů bližších zákazníkovi, automatizace zásobování domácností a možnosti transformovat mnohé obchody na showroomy s dodávkou zboží zákazníkovi v okamžiku příchodu domů,“ pokračovala.
 
Mezi další výsledky studie patří individualizace zákazníků na základě jejich zážitků – znalost nákupních zvyků zákazníka, jeho volnočasových zájmů a preferencí poskytuje možnost nabízet konkrétní nabídku. Právě personalizace bude v maloobchodě klíčovým tahounem. Osobní vlastnictví aut se prý dramaticky sníží – osobní vlastnictví bude spíše výjimkou než standardem a automobily bez řidičů nebudou výjimkou. Z kamenných obchodů se stanou showroomy a ambasadoři značky – kamenné obchody budoucnosti se zaměří na předání zážitku spojené s daným brandem. Nákup se stane zážitkem spojeným s angažovaností neboli věrností k dané značce, neboť i navzdory rychlosti a snadnosti přístupu ke zboží online, bude mít i zákazník roku 2030 touhu navštěvovat kamenné obchody.
 
Dojde také k nárůstu konkurence, která usiluje o disponibilní příjem spotřebitele – spotřebitelé budou toužit po nových zážitcích, a proto maloobchodníci nabídnou zákazníkovi zážitek, který je více upoutá a zároveň bude vzdělávat. Pro zajištění budoucího úspěchu je nedílnou součástí schopnost utužovat kontakt se zákazníkem.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Buy Trenbolone acetate online in Canada

>nissan-ask.com.ua
www.nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua<>nissan-ask.com.uawww.nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.uanissan-ask.com.uawww.nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua<>nissan-ask.com.ua
www.nissan-ask.com.ua>nissan-ask.com.uanissan-ask.com.ua<
Všechna práva vyhrazena © 2018