Budova AZ TOWER výrazně zabodovala ve světové soutěži výškových staveb

Hlavní stránka / Novinky na webu / Budova AZ TOWER výrazně zabodovala ve světové soutěži výškových staveb

11.6.2014

Budova AZ TOWER výrazně zabodovala ve světové soutěži výškových staveb BRNO – Nejvyšší budova v České republice a zároveň jeden z nejmodernějších multifunkčních objektů v zemi, brněnská budova AZ TOWER, se dočkala mimořádného ocenění. V konkurenci 300 světových výškových staveb, které soupeřily o prestižní ocenění Emporis Skyscraper Award za rok 2013, obsadila deváté místo. Developerem ojedinělého projektu bylo uskupení firem Properity a PSJ, přičemž akciová společnost PSJ se zhostila i role generálního dodavatele stavby.

Brno a jeho stavba AZ TOWER získalo prestižní ocenění, které v rámci České republiky nemá obdoby. Společnost Emporis z Hamburgu anketu pořádá od roku 2000, přičemž oceňuje estetické i funkční hledisko výškových staveb cenou "Emporis Skyscraper Award". Budovy do soutěže nelze přihlásit, neboť nominaci i vítěze volí porota složená z expertů v oblasti architektury z celého světa. Pro rok 2013 bylo nominováno 300 výškových staveb a brněnský AZ TOWER se umístil na konci první desítky.
 
Realizace nejvyšší české budovy AZ TOWER odstartovala v dubnu 2011 a proces kolaudace díla proběhl o dva roky později v dubnu 2013. Celkem bylo při výstavbě použito zhruba dva tisíce tun železa a asi 20 tisíc metrů krychlových betonu. Náklady na výstavbu se vyšplhaly na téměř 800 milionů korun bez DPH.
 
Bílooranžový elegantní mrakodrap obsahuje dvě podzemní a 30 nadzemních podlaží. Moderní multifunkční objekt nabízí přes 17 tisíc metrů čtverečních obchodních, kancelářských a rezidenčních ploch. Ve dvou podzemních patrech zaparkuje 272 aut. V obchodní galerii, která prochází přes první tři podlaží budovy, se nachází atrium s recepcí a prostory pro 14 obchodů. Kancelářské plochy v 5. až 22. podlaží jsou řešeny jako otevřené prostory s možností variabilního řešení vnitřní dispozice.
 
V posledních šesti podlažích výškové budovy vzniklo 17 apartmánů, přičemž ve 28. a 29. podlaží se nachází luxusní mezonet s bazénem. Díky navržené koncepci se všechny apartmány na dlouhou dobu zařadí mezi nejprestižnější a nejvýše umístěné v Česku.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Тур в іспанію https://tmtravel.com.ua
http://lkredit.com.ua

comprar cialis generico
Všechna práva vyhrazena © 2018