CBRE: Objem realitních investic v roce 2017 by mohl překročit hranici tří miliard eur

Hlavní stránka / Novinky na webu / CBRE: Objem realitních investic v roce 2017 by mohl překročit hranici tří miliard eur

16.1.2017

CBRE: Objem realitních investic v roce 2017 by mohl překročit hranici tří miliard eur V roce 2017 bude na českém realitním trhu pokračovat silná poptávka napříč všemi sektory. Poradenská firma CBRE predikuje, že objem investic opět překročí hranici tří miliard eur, investicím bude v tomto roce dominovat maloobchodní sektor. Vyplývá to ze studie Real Estate Market Outlook 2017, která predikuje situaci na realitním trhu pro investiční, kancelářský, industriální a maloobchodní sektor v České republice.

„Aktivita českého realitního trhu nevykazuje žádné známky zpomalení ani v roce 2017. Jsme přesvědčeni, že pronájmy a investiční objem nadále porostou v souladu se silnou makroekonomickou situací České republiky, a proto by nikdo na trhu v roce 2017 neměl chybět,“ říká Richard Curran, Managing Director ve společnosti CBRE.
 
CBRE nadále předpovídá tlak na pokles prime yields v investičním sektoru, tento pokles však bude oproti minulým letům pomalejší. V současné době společnost monitoruje na trhu více než 50 probíhajících transakcí o celkovém investičním objemu přes 3,3 miliardy eur, které by mohly být uzavřené do konce roku 2017. Zhruba 50 procent z celkového objemu investic v roce 2017 proběhne v regionech.
 
 
Tahounem poptávky na pražském kancelářském trhu bude nadále stěhování a expanze firem. Vyšší nárůst nových kancelářských ploch, by mohl vést ke krátkodobému mírnému zvýšení míry neobsazenosti. Průměrné dosahované nájemné v nejpoptávanějších lokalitách se může trochu zvýšit z důvodu dočasné nedostupnosti volných kancelářských prostor. V roce 2017 bude dokončeno 178 800 metrů čtverečních kancelářských prostor v šestnácti projektech, které se nachází v zavedených kancelářských lokalitách jako jsou Butovice-Stodůlky, Pankrác-Budějovická a Karlín.
 
Tahounem poptávky industriálního a logistického trhu bude nadále logistika, e-commerce a automobilový průmysl. Dostupnost a náklady na pracovní sílu budou klíčové pro rozhodnutí o lokalitě industriální jednotky. Kromě nových tzv. XXL skladů, očekáváme nárůst požadavků na mnohem menší sklady v blízkosti centra měst nebo tzv. „last mile delivery facilities“.
 
 
Současná stabilita maloobchodního trhu je podporována faktem, že na trh přichází malý počet nových obchodních center a maloobchodníci lépe předvídají expanzi současných obchodních center. Jelikož nejsou k dispozici téměř žádné prémiové prostory, prime rents pravděpodobně nadále poroste. V roce 2017 budou dokončena tři nová obchodní centra: Central Jablonec, expanze Centra Chodov v Praze a expanze IGY České Budějovice. Kromě otevření nových obchodních center by mohla být zahájena výstavba tří dalších obchodních center: Bořislavka (10 000 m2), Palác Stromovka (13 000 m²) v Praze a Avion Shopping Parku v Brně (13 200 m²). Také bude dokončena Outlet Arena Morava (11 700 m²). 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

そこ

on page seo

atrox.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018