Central Group nabídne v příštích pěti letech více než 6100 nových bytů a domů

Hlavní stránka / Novinky na webu / Central Group nabídne v příštích pěti letech více než 6100 nových bytů a domů

12.9.2012

Central Group nabídne v příštích pěti letech více než 6100 nových bytů a domů PRAHA – Přesně od 12. září uvádí developerská společnost CENTRAL GROUP do prodeje dalších téměř 500 nových bytů a rodinných domů v pěti pražských lokalitách. Čerstvou novinkou a největší z nových lokalit je Javorová čtvrť v Horních Měcholupech v Praze 10, kde firma nyní do nabídky zařazuje 304 nových bytů a ateliérů. Dále se do prodeje dostávají další etapy bytů v Letňanech a na Zličíně a další etapy rodinných domů v Pitkovicích a Brandýse.

Největší akvizicí CENTRAL GROUP v letošním roce je koupě pozemků pro výstavbu zhruba 450 nových luxusních bytů s již vydaným stavebním povolením na Kavčích Horách v Praze 4. Veškeré akvizice nových pozemků, jakož i vlastní realizaci a provoz, financuje společnost z vlastních zdrojů bez potřeby bankovních úvěrů. Další dva nákupy velkých pozemkových celků nyní společnost finalizuje s předpokládaným uzavřením smluv v průběhu podzimu.
 
Pokračuje výstavba dalších etap stávajících projektů
 
V příštích pěti letech plánuje CENTRAL GROUP zařadit do prodeje dalších více než 6100 nových bytů a rodinných domů (zhruba 5600 bytů a kolem 500 domů) ve 22 lokalitách v Praze a okolí. Pro tuto výstavbu má již nakoupené pozemky, které jsou zahrnuté v aktuálním územním plánu a probíhají zde schvalovací procesy pro novou rezidenční výstavbu. Pro zhruba 3600 připravovaných bytů a domů má již firma vydaná pravomocná územní rozhodnutí nebo stavební povolení a mohou být tedy ihned zařazeny do prodejní nabídky. Kromě pokračujících etap ve stávajících lokalitách (Zličín, Horní Měcholupy, Pitkovice, Brandýs) jsou do nabídky připraveny lokality v Nuslích, na Žižkově, na Vinohradech, na Kamýku, v Košířích, na Smíchově a ve Vršovicích. A v mnoha dalších lokalitách CENTRAL GROUP nyní probíhají schvalovací procesy pro novou rezidenční výstavbu.
 
CENTRAL GROUP míří také do centra Prahy
 
Největší nově připravenou bytovou lokalitou je Rezidence Central Plaza na Žižkově v Praze 3. Zde má CENTRAL GROUP již vydáno pravomocné územní rozhodnutí pro více než 600 nových bytů a komerční prostory. Jedná se o největší připravený bytový komplex v širším centru Prahy. Objekt se skládá z pěti 18 patrových věží propojených pětipodlažním podstavcem se střešními zahradami. Z většiny bytů bude hezký výhled na panorama staré Prahy nebo do městské zeleně.   Nejvyšší, exkluzivní segment je zastoupen v připravované nabídce lokalitou Rezidence U Muzea na Vinohradech v klidné zástavbě a přitom jen 150 metrů od Národního Muzea. Tento pozemek i s projektem a vydaným stavebním povolením převzal CENTRAL GROUP letos a výstavbu zde zahájí na jaře příštího roku. V tomto exkluzivním projektu bude jen 42 bytů ve špičkovém provedení včetně klimatizace a unikátních koupelen. Dům bude obložen kamenem a architekti zde použili řadu velmi moderních designových prvků.
 
O rozšíření nabídky nových bytů rozhodne především poptávka
 
Šéf společnosti CENTRAL GROUP Dušan Kunovský zatím nezná přesné datum rozšiřování nabídky nových bytů a domů. „Velmi záleží na celkovém oživení ekonomiky a tím také rezidenčního trhu,“ říká. Podle jeho slov klienti v dnešní době jednoznačně akcentují cenu. A nejnižších cen je možné dosáhnout jen u velkých bytových projektů mimo centrum. „Proto se v rámci nové nabídky v nejbližším období chceme zaměřovat na pokračující etapy našich stávajících větších bytových lokalit. Pro luxusní projekty v širším centru Prahy nyní není ta správná doba. Ale předpokládám, že za dva tři roky se trh posune dál a jejich doba přijde,“ dodal šéf CENTRAL GROUP Dušan Kunovský.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

vizualizace-projektu-Javorova-ctvrt-1.jpg

vizualizace-projektu-Javorova-ctvrt-1.jpg

vizualizace-projektu-Metropole-Zlicin.jpg

vizualizace-projektu-Metropole-Zlicin.jpg

vizualizace-projektu-Nove-Letnany.jpg

vizualizace-projektu-Nove-Letnany.jpg

vizualizace-projektu-Nove-Pitkovice.jpg

vizualizace-projektu-Nove-Pitkovice.jpg

vizualizace-projektu-Javorova-ctvrt-2.jpg

vizualizace-projektu-Javorova-ctvrt-2.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

также читайте

details best-cooler.reviews
Všechna práva vyhrazena © 2018