Central Group prezentoval své projekty na veletrhu nemovitostí MIPIM

Hlavní stránka / Novinky na webu / Central Group prezentoval své projekty na veletrhu nemovitostí MIPIM

30.3.2017

Central Group prezentoval své projekty na veletrhu nemovitostí MIPIM Hlavním partnerem společné expozice Prahy, Brna a Ostravy na největším veletrhu nemovitostí a investičních příležitostí ve francouzském Cannes byla letos společnost Central Group. Ta se v posledních letech zaměřuje na budování celých nových městských čtvrtí. Ve Francii prezentovala unikátní transformaci nákladového nádraží na Žižkově v rezidenční Parkovou čtvrť, kterou připravuje ve spolupráci s architektem Jakubem Ciglerem. Představila také projekt, který dotvoří panorama Prahy. Na Rezidenci Park Kavčí Hory pracuje další renomovaný architekt Josef Pleskot.

Na výstavní ploše 19 tisíc metrů čtverečních se v Cannes prezentovalo téměř 24 tisíc účastníků z 90 zemí. Společná expozice Prahy, Brna a Ostravy měla 253 metrů čtverečních a každé město zde mělo svou vlastní část pro jednání. Central Group jako největší stavitel bytů v ČR po boku primátorky Prahy Adriany Krnáčové představil dva projekty, které by měly vyrůst na doposud nevyužitých brownfieldech.
 
Projet Parková čtvrť vznikne v severní části bývalého Nákladového nádraží Žižkov. Jde o je dlouhodobě nepřístupný, zanedbaný a kontaminovaný brownfield. Urbanistickou studii pro lokalitu zpracoval respektovaný architekt Jakub Cigler. Projekt na pražském Žižkově vychází vstříc požadavkům Prahy 3. V přízemí budou nebytové prostory určené pro gastronomii, obchody a služby. Vznikne zde také velký park o rozloze zhruba 14 tisíc metrů čtverečních a pěší středová zóna s vodními prvky pro relaxaci. Součástí projektu bude i velká mateřská škola, kterou Central Group vybuduje a následně zdarma převede do vlastnictví městské části.
 
Urbanistická studie projektu PARKOVÁ ČTVRŤ v severní části Nákladového nádraží Žižkov
 
Projekt Rezidence Park Kavčí Hory by měl vyrůst na pozemku vedle nejvyšší pražské budovy City Tower. Výstavba se připravuje na oploceném a tedy veřejnosti nepřístupném brownfieldu, kde byly původně sklady a garáže, a který prošel stavebně i finančně nákladnou dekontaminací. Central Group ve spolupráci s IPR a pod záštitou České komory architektů vyhlásil na projekt oficiální architektonickou soutěž a oslovil 10 předních českých architektonických ateliérů.  Z předložených soutěžních návrhů vybrala odborná porota architektonický návrh architekta Josefa Pleskota. 
 
Nový projekt přinese další veřejně přístupný park uvnitř areálu s vodními prvky. Celková plocha veřejně přístupných ploch a zeleně v areálu dosáhne úctyhodných 19 tisíc metrů čtverečnch. Z toho tři tisíce metrů čtverečních vznikne v přímé návaznosti na Centrální park na Pankráci v sousedství objektu a tuto nově upravenou zelenou plochu je Central Group připraven převést do vlastnictví veřejné správy.
 
 
Vizualizace projektu Rezidence Park Kavčí Hory

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Veletrhy | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

читать далее

www.medicaments-24.com/kamagra/super-kamagra
Všechna práva vyhrazena © 2018