Centrum Černý Most získalo nejvyšší možné hodnocení BREEAM

Hlavní stránka / Novinky na webu / Centrum Černý Most získalo nejvyšší možné hodnocení BREEAM

24.5.2015

Centrum Černý Most získalo nejvyšší možné hodnocení BREEAM PRAHA - V roce 2014 prošlo Centrum Černý Most auditem BREEAM In-Use International 2013 zaměřeným na budovy fungující v běžném provozu. V rámci něj byla prověřena jeho správa (Building Management) i celkový stav (Asset). Celosvětová prestižní certifikace „zelených budov“ BREEAM potvrdila, že Centrum Černý Most splňuje veškeré standardy potřebné pro dosažení nejvyšší známky „OUTSTANDING“ v kategorii Building Management.

Výsledných 96 procent je navíc nejvyšší hodnocení, které bylo retailovému objektu ve střední Evropě kdy uděleno. V kategorii Asset pak Centrum Černý Most získalo 81 procent, tedy druhou nejvyšší evaluaci „EXCELLENT“. Aktuální výsledky certifikace „OUTSTANDING“ či „EXCELLENT“ potvrdily, že developer centra, společnost Unibail-Rodamco dostál svého dlouhodobého závazku k maximálně ekologickému přístupu.
 
„Centrum Černý Most je prvním nákupním centrem v České republice, které skloubilo jedinečný interiérový i exteriérový design s maximálním důrazem na udržitelný rozvoj. Velká pozornost byla, je a nadále bude věnována každému detailu s ohledem na dopady na životní prostředí. Centrum Černý Most je řízeno v nejvyšší možné kvalitě a poskytované služby neustále zlepšuje, což dokazují oba získané certifikáty BREEAM,“ shrnula Marcela Hrdličková, Head of Shopping Center Management pro Českou a Slovenskou republiku společnosti Unibail-Rodamco.
 
Proces certifikace Centra Černý Most proběhl ve dvou fázích. V rámci první, přípravné, byla na základě analýzy dat a doplňujících podkladů nastavena strategie s cílem získat co nejlepší hodnocení. Druhou fázi pak tvořil samotný audit, jenž prováděla společnost Obermeyer Albis Stavoplan spol. s r.o. patřící mezi lídry v certifikaci systému BREEAM.
 
V certifikačním systému BREEAM In-Use se bodově hodnotí celkově devět oblastí: management, materiály, doprava, odpady, voda, zdraví, vnitřní pohoda, znečištění, energie a využívání území. Podle součtu a poměru s možným maximem počtu bodů je pak budova řazena do jedné z pěti kategorií: vyhovující (ACCEPTABLE/ PASS), dobrá (GOOD), velmi dobrá (VERY GOOD), excelentní (EXCELLENT) a výjimečná (OUTSTANDING).
 
Toto hodnocení shrnuje, zda je objekt dobře řízen, a to jak z pohledu provozních nákladů, tak i z hlediska vztahu pronajímatel-uživatel. Kromě toho má poukázat na možnosti potenciálních investic s cílem optimalizovat současný stav, kdy jsou investice směřované do hospodárných systémů, technických zařízení budovy nebo vylepšení environmentálního prostředí.
 
Centrum Černý Most získalo výsledek „OUTSTANDING“ v kategorii Management budovy s výsledným skóre 96 procent, které je vůbec nejvyšším dosaženým hodnocením retailových objektů ve střední Evropě. Při evaluaci technického stavu budovy obdrželo Centrum Černý Most známku „EXCELLENT“ se získanými 81 procenty. I tento výsledek patří mezi nejlepší hodnocení mezi retailovými nemovitostmi.
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Centrum Černý Most exteriér

Centrum Černý Most exteriér

Centrum Černý Most interiér

Centrum Černý Most interiér

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.profvest.com

http://www.unc-mps.com.ua

еще по теме topobzor.info
Všechna práva vyhrazena © 2018