Češi i Němci stále častěji řeší zajištění na stáří pomocí nemovitosti

Hlavní stránka / Novinky na webu / Češi i Němci stále častěji řeší zajištění na stáří pomocí nemovitosti

26.2.2017

Češi i Němci stále častěji řeší zajištění na stáří pomocí nemovitosti Češi vnímají stavební spoření jako způsob zajištění na stáří, ať už pomocí naspořených peněz či investice do vlastní nemovitosti. Podobně v posledních letech smýšlejí i Němci, kteří věří nemovitosti jako formě zajištění na stáří víc než zákonnému důchodu od státu. Vyplývá to z aktuálních výsledků průzkumu IBRS pro Českomoravskou stavební spořitelnu (ČMSS).

Stavební spoření je v poslední době více vnímáno jako forma zajištění na stáří. Pro 59 procent respondentů je stavební spoření atraktivní produkt pro získání úvěru na koupi vlastního bydlení. „Zároveň téměř čtvrtina dotázaných uvádí stavební spoření jako vhodnou formu spoření na penzi. Právě v kombinaci spoření a budoucích výhodných úvěrů má stavební spoření největší výhodu,“ komentoval výsledky místopředseda představenstva ČMSS Manfred Koller.

Podobně uvažují i Němci. Podle průzkumu, který si nechala zpracovat Bausparkasse Schwäbisch Hall (BSH, akcionář ČMSS), důvěřují Němci nemovitosti jako formě zajištění na stáří víc než zákonnému důchodu od státu. „Plných 68 procent Němců důvěřuje vlastní střeše nad hlavou jako zajištění na budoucnost víc než zákonnému důchodu. Jen 18 procent nahlíží na obě formy zajištění jako na rovnocenné,“ uvedl Manfred Koller.
 
Získání vlastního bydlení se v Německu ukazuje jako rozhodnutí zaměřené perspektivně do budoucnosti: 80 procent vlastníků chce svůj dům nebo byt užívat i ve stáří. Pouze 11 procent vlastníků chce svou nemovitost ve stáří prodat, aby si koupili menší domek vyhovující seniorským nárokům a potřebám.
 
Jak Němci své bydlení financují? Základ tvoří vlastní úspory, které chce využít 62 procent Němců. Úvěr od stavební spořitelny plánuje použít 56 procent dotázaných a hypotéku 43 procent. „Stavební spoření je v Německu populární nejen jako způsob spoření peněz, ale především jako cesta k budoucím výhodným úvěrům. Proto je stavební spoření velmi oblíbené i u mladé generace. Takovým směrem se v poslední době vyvíjí i český trh,“ uzavřel Manfred Koller. Více než polovina (57 %) mladých Němců do 29 let tak financuje vlastní bydlení s pomocí smlouvy o stavebním spoření, podobně (59 %) využívají stavební spoření i mladé rodiny se dvěma dětmi. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://velotime.com.ua

смотреть на сайте

www.gepatite.com
Všechna práva vyhrazena © 2018