Česká pojišťovna inovovala pojištění bytových domů

Hlavní stránka / Novinky na webu / Česká pojišťovna inovovala pojištění bytových domů

3.3.2014

Česká pojišťovna inovovala pojištění bytových domů PRAHA - Bytová družstva, společenství vlastníků jednotek či developeři se bez kvalitního pojištění bytového domu neobejdou. Toto pojištění chrání majitele bytových domů (a členy statutárních orgánů družstev či společenství vlastníků jednotek) před celou škálou rizik, které z vlastnictví či užívání bytového domu vyplývají. Každodenní praxe ukazuje, že nejde o rizika nijak výjimečná.

Česká pojišťovna, která ročně pomáhá řešit kolem dvou tisíc pojistných událostí týkajících se právě bytových domů, nejen proto inovovala jejich pojištění, které na českém trhu začala jako první nabízet v ucelené podobě již v roce 2008. Kromě dílčích změn charakterizovaných například automatickým pojištěním příslušenství domu na jeho pozemku či proplacením účtů za vodné a stočné v případě vodovodní havárie mohou nyní pojištěné subjekty i obyvatelé domu využít užitečné asistenční služby.

Pojištění s názvem „Společný domov“ přináší komplexní řešení situací, které mohou v případě bytových domů nastat. „Je zcela mylné se domnívat, že pojištění bytových domů si vystačí se složkou, která chrání pouze samotnou stavbu. Zvlášť hledisko pojištění odpovědnosti nabývá s novelou občanského zákoníku na významu,“ vysvětluje Petr Čechura, produktový manažer České pojišťovny. Pojištění bytových domů proto ČP poskytuje v systému tzv. čtyř zón, které pojištění pro klienty zjednodušují a zároveň jim přinášejí adekvátní rozsah ochrany.
 
První zóna ošetřuje základní živelní rizika (například požár, úder blesku, vichřice, povodeň, pád stromů, tíha sněhu, zamrzání vody apod.). Druhá zóna řeší rizika spojená s užíváním domu (například ochrana skel, náraz vozidla, odcizení, vandalizmus, poničení fasády, škody z přepětí či indukce, pojištění ušlého nájemného, poruchy výtahů atd.). Třetí zóna se týká pojištění odpovědnosti vlastníků a členů orgánů (například škody na zdraví a majetku třetích osob, vzájemné škody mezi vlastníky bytů, regresní náhrady pojišťoven atd.). Čtvrtá zóna představuje užitečnou asistenci pro bytové domy (technická asistence řemeslníků, právní asistence).
 
„Česká pojišťovna poskytuje majitelům nebo spolumajitelům bytových domů komplexní služby, kdy lze pojistnou ochranu nastavit podle jejich specifických potřeb. Zatímco domy s nízkým počtem pater pojištění pro případ poruchy výtahu nevyužijí, pro jiné představuje vysoce cennou službu. Užitečnou pomocí pro všechny je pak odpovědnostní pojištění v souvislosti s vlastnictvím komunikace, pozemku nebo třeba dětského hřiště,“ dodává Petr Čechura. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://steroid-pharm.com

https://topobzor.info
Všechna práva vyhrazena © 2018