České čokoládové Velikonoce odstartovaly z parku P3 Prague D11

Hlavní stránka / Novinky na webu / České čokoládové Velikonoce odstartovaly z parku P3 Prague D11

10.4.2017

České čokoládové Velikonoce odstartovaly z parku P3 Prague D11 Pravděpodobně největší koncentraci čokoládových zajíců a dalších sezónních cukrovinek skrývá v těchto dnech nová velkokapacitní hala na východním okraji Prahy. Tu pro jednoho ze svých dlouhodobých klientů FM Logistic postavila na míru (Build-to-Suit) developerská společnost P3 a to za rekordních 171 dní od zahájení výstavby. Celková pronajatá skladovací a distribuční plocha, kterou si FM Logistic pronajala pro aktivity Nestlé, přesáhla 15 tisíc metrů čtverečních.

Celková rozloha nové haly je 39 282 metrů čtverečních. Více než třetinu kapacity využívá FM Logistic pro skladování potravin, z toho třetinu tvoří čokolády a cukrovinky, čtvrtinu káva a dále také cereálie, dětská výživa a další potraviny. Proto se již při plánování a následně i při výstavbě pamatovalo na nutnost stálého udržování stabilní teploty uvnitř části haly na úrovni 16 °C. „Náklady na vytápění a chlazení nám pomáhá šetřit zesílení fasádních panelů a izolované nakládací a vykládací můstky a rampy. Osvětlení v budově, jak je v našich nově stavěných halách zvykem, zajišťuje nejmodernější LED technologie. Budova má atraktivní světlou výšku 12 metrů, pro nájemce to znamená větší skladovací kapacitu. Hala splňuje ekologické požadavky, včetně managementu dešťové vody. Voda ze střech a i pročištěná odpadová vody z parkovišť je díky vhodně navrženým rozvodům svedena do retenčních nádrží, kde se postupně vsakuje do zeminy,“ shrnul výhody zvoleného technologického řešení ředitel P3 pro Českou republiku Tomáš Míček.  Za zmínku stojí i velkoryse pojaté technologicko-logistické zázemí, s aktuální celkovou kapacitou přes 80 stání pro kamiony a 150 parkovacích míst pro automobily.

S nárůstem počtu nových klientů i růstem objemů klientů stávajících, byl pro FM Logistic nový sklad nutností. Jen v P3 Prague D11 vyloží FM Logistic každý den 20 kamionů a dalších 25 naloží. Celkem za měsíc vyexpeduje až 24 000 palet. S touto novou skladovou plochou se provoz v České republice rozšířil na celkových 75 tisíc metrů čtverečních s možností další expanze. FM Logistic sleduje potřeby svých klientů a i z tohoto důvodu byl východ Prahy jasnou volbou. Nyní má společnost zastoupení na východním i západním okraji Prahy a přiblížila se strategicky retailu, tedy zákazníkům svých zákazníků.
 
 
Konkrétně pro Nestlé znamenal přesun na východní stranu Prahy především úsporu transportních nákladů. „Otevřením nového provozu na východě Prahy jsme potvrdili strategické partnerství s Nestlé v regionu střední Evropy, tedy v České republice, na Slovensku, v Maďarsku a Rumunsku. Stejně jako na svých ostatních pobočkách, i v parku P3 Prague D11 plánujeme multiklientní a multiaktivitní provoz, tedy skladování, transport, obalové úpravy, celní služby. To nám umožňuje synergie lidských zdrojů i technologií,“ říká Štěpán Ladányi, obchodní ředitel FM Logistic.
 
Nová hala v lokalitě Prague D11 se stavěla rychlostí 230 m2/den, a tak už se po 171 dnech mohl nastěhovat první nájemník. FM Logistic přitom patří k těm nejstabilnějším partnerům – svůj úspěch společnost spojila hned s pěti P3 logistickými parky v České republice, Polsku a Rumunsku, ve kterých využívá celkovou plochu přes 80 tisíc metrů čtverečních. Dalších 7 200 metrů čtverečních přibude v řádech několika týdnů v polské Poznani. V Česku měla až doposud pronajaté prostory pouze v parku P3 Prague D1.
 
 
„Nové využívané skladové a distribuční plochy v parku P3 Prague D11 jsou nejen dalším krokem rozvíjející se spolupráce, ale i přímým potvrzením, že P3 dokáže dostát těm nejvyšším standardům s ohledem na architektonické řešení, využití špičkových technologií, ale i kvalitu realizace. V novém distribučním centru jsme sice jen chvíli, ale vše funguje jako bychom tu byli rok,“ dodává Štěpán Ladányi.
 
Zákazník FM Logistic, společnost Nestlé, centrum využívá pro distribuci veškerých výrobků pro Českou republiku. Skladuje se tu v průměru 23 tisíc palet cukrovinek, kulinářských výrobků, kávy a nápojů, cereálií, potravy pro domácí zvířata i dětské a klinické výživy. Ty do skladu přicházejí nejen ze závodu Zora Olomouc a Sfinx Holešov, ale i z ostatních továren z celé Evropy. „Nové skladovací prostory šetří energii a současně zvyšují kvalitu skladování našich výrobků. Navíc díky strategické poloze snížíme uhlíkovou stopu při přepravě výrobků zákazníkům přibližně o 100t CO2,“ uvedl Stanislav Martínek.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

узнать больше

www.ac-sodan.info/kosak/area/chiba-html

progressive.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018