Český investiční fond Arete Invest koupil Prologis Park Nové Mesto nad Váhom

Hlavní stránka / Novinky na webu / Český investiční fond Arete Invest koupil Prologis Park Nové Mesto nad Váhom

27.4.2017

Český investiční fond Arete Invest koupil Prologis Park Nové Mesto nad Váhom Arete Invest, rychle rostoucí fond zaměřený na investice v oblasti nemovitostí, uzavřel v těchto dnech další významnou transakci na slovenském trhu. Jedná se o nákup průmyslového a logistického areálu Prologis Park Nové Mesto. Finančním objemem se tento obchod řadí mezi jednu z největších realitních transakcí v průmyslovém sektoru uzavřených na Slovensku v tomto roce. Přesná výše transakce nebyla zveřejněna.

„Slovenský trh se pro náš fond a naše investory, kteří očekávají nadstandardní výnosy, stává výhodnou investiční destinací. Výnosy z nemovitostí jsou o něco vyšší než v Čechách a zároveň jde o stabilizovaný trh,“ uvedl Robert Ides, spoluzakladatel a člen správní rady fondu Arete Invest.
 
Prologis Park Nové Mesto je distribuční centrum sestávající ze dvou zařízení s celkovou plochou 39 600 metrů čtverečních a 16 hektarů pozemků k dispozici pro další rozvoj. Areál je v současnosti pronajatý společnostem C&A, Raben Logistics a Vetropak Nemšová. Průměrná délka nájmů jsou čtyři roky. „Záměrem Arete Invest je park v Novém Meste rozšiřovat i na přilehlých pozemcích o rozloze zhruba 16 hektarů, které jsou také součástí naší akvizice,“ řekl Tomáš Novotný, člen investičního výboru fondu Arete Invest zodpovědný za strategické investice a správu aktiv.
 
 
Fond Arete Invest areál koupil od společnosti Prologis, světového lídra v oblasti logistických nemovitostí, který v minulých letech park rozvíjel. „Naše velmi úspěšné portfolio, téměř stoprocentní obsazenost a velmi vysoká míra loajality zákazníků odráží naši angažovanost v poskytování mimořádných služeb a zařízení vysoké kvality,“ uvádí Martin Polák, senior vice president a ředitel Prologis pro střední a východní Evropu. „Ukončení této transakce umožní společnosti Prologis pokračovat v tomto úsilí tím, že se soustředíme na rozvoj našich strategických aktiv v Bratislavě a Nitře. Park Nové Mesto jsme předali zkušenému správci aktiv, který ocení potenciál této nemovitostní investice a dokáže ji dále rozvíjet,“ dodává Polák.
 
Při prodeji působil jako poradce společnosti Prologis slovenský investiční tým JLL. Miroslav Barnáš, ředitel JLL Česká republika a Slovensko a Vedoucí investičního oddělení JLL Slovensko k tomu říká: „Trh se v současné době zaměřuje na transakce týkající se jednotlivých aktiv představujících nemovitosti té nejvyšší kvality mimo Bratislavský region. Tato konkrétní transakce potvrzuje atraktivitu a stále rostoucí likviditu západního Slovenska, které je opravdovým panevropským logistickým, výrobním a inovačním centrem.“
 
Jak svým objemem, tak i prémiovým složením nájemců areálu se jedná o další strategickou zahraniční investici fondu Arete Invest. Navazuje na před několika týdny dokončenou akvizici výrobní haly v sousedství automobilky KIA v Žilině. Do konce letošního roku plánuje fond proinvestovat na českém i slovenském trhu dalších zhruba 60 milionů eur a posunout tak objem vlastněného majetku na hranici zhruba 120 milionů eur.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

photolifeway.com/

www.pills24.com.ua

www.ry-diplomer.com
Všechna práva vyhrazena © 2018