ČMSS loni mírně zvýšila zisk na 1,18 miliardy korun

Hlavní stránka / Novinky na webu / ČMSS loni mírně zvýšila zisk na 1,18 miliardy korun

14.2.2017

ČMSS loni mírně zvýšila zisk na 1,18 miliardy korun Českomoravská stavební spořitelna (ČMSS) vykázala v loňském roce čistý zisk ve výši 1,18 miliardy korun, což oproti předchozím 1,1 miliardy představuje nárůst o sedm procent. „Za tímto hospodářským výsledkem jsou především stabilní obchodní výsledky, když jsme loni uzavřeli 185 tisíc smluv a poskytli úvěry v objemu 23,4 miliardy korun. K nárůstu zisku přispěla i nižší tvorba opravných položek, naše úvěrové portfolio je nadále velmi kvalitní,“ komentoval výsledky předseda představenstva ČMSS Vladimír Staňura.

Úspěšný obchodní rok chce ČMSS minimálně zopakovat i v letošním roce. „Zájem o úvěry i smlouvy by měl letos růst v řádu jednotek procent,“ dodal Vladimír Staňura.  Zájmu o úvěry bude nahrávat zastaralý bytový fond a pokračující zájem obyvatel České republiky o rekonstrukce a modernizace.
 
„Mezi spořicími produkty pak zajištěný výnos přes tři procenta ročně zůstává nadále nad inflací, žádný jiný bezpečný produkt podobný výnos nenabízí. Při spoření navíc klienti získají možnost do budoucna čerpat výhodné úvěry s aktuálními úrokovými sazbami. Tato výhoda poroste s tím, jak budou sazby v ekonomice stoupat,“ uzavřel Vladimír Staňura.
 
Kvůli přetrvávajícímu prostředí nízkých úrokových sazeb došlo k poklesu čistých úrokových příjmů o čtyři procenta na 2,47 miliardy korun, příjmy z poplatků se snížily o tři procenta na 600 milionů korun.
 
K nárůstu zisku naopak přispěla nižší tvorba opravných položek, která dosáhla 251 milionů korun. Úvěrové portfolio ČMSS tak nadále zůstává velmi kvalitní s podílem vážených klasifikovaných pohledávek pod dvěma procenty. Kapitálová přiměřenost ke konci loňského roku přesáhla 20,5 procenta, ČMSS tak má prostor pro další úvěrový růst.
 
ČMSS je největší domácí stavební spořitelnou, její celková aktiva ke konci roku dosáhla 149,5 miliardy korun, celkově poskytnuté úvěry 114,9 miliardy Kč a objem vkladů 136,9 miliardy Kč.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.kinder-style.com.ua

maxformer.com

www.diploma-home.com/attestat-shkoly-11-klassov.html
Všechna práva vyhrazena © 2018