Coast Capital Partners koupila významnou historickou budovu u pražského orloje

Hlavní stránka / Novinky na webu / Coast Capital Partners koupila významnou historickou budovu u pražského orloje

23.1.2017

Coast Capital Partners koupila významnou historickou budovu u pražského orloje Developerská společnost Coast Capital Partners (CCP) koupila historickou budovu na Staroměstském náměstí. Akvizice dosáhla téměř 500 milionů korun, další stovky milionů plánuje společnost investovat do rekonstrukce. Budova, jejíž rozloha je zhruba 2000 metrů čtverečních, se nachází přímo naproti pražskému orloji.

Společnost CCP nyní plánuje investovat stovky milionů korun na rekonstrukci budovy U Červené lišky s primárním cílem obnovit její původní a jedinečnou krásu. Renovace začne ve spolupráci s památkáři v letošním roce. Pro CCP se nejedná o první projekt tohoto typu. Díky bohatým zkušenostem a citlivému přístupu u předchozích rekonstrukcí historických budov v samém centru Prahy v ulici Jilská a Liliová má společnost silnou pozici k vytvoření jedinečného místa.
 
 
Budova je významná nejen svým umístěním, ale také ojedinělou kapacitou prostor. Po dokončení rekonstrukce nabídne budova téměř dva tisíce metrů čtverečních, včetně rozlehlých středověkých podzemních prostor. Díky své prestižní lokalitě bude ideálním místem pro prestižního partnera s atraktivní vizí.
 
„Jsme si velice dobře vědomi odpovědnosti, která na nás v tuto chvíli leží. Respektujeme významné budovy s historickým dědictvím a nemáme v žádném případě v plánu otevřít zde další McDonald's. Chceme investovat náš čas, vášeň a znalosti na vytvoření něco jedinečného a nádherného,” říká Daniel Aalsvel, spolumajitel společnosti Coast Capital Partners.
 
 
Budova z roku 1401 byla postavena na místě původního románského objektu a obsahuje historický sklep z 12. století. Postupem času prošla několika přestavbami, poslední proběhla v roce 1993, kdy byla budova modernizována pro pobočku Komerční banky, a zůstalo tomu tak až do roku 2013. V roce 1990 byl historický dům U Červené lišky navrácen v rámci restitucí původním majitelům. Společnost CCP ho koupila v roce 2016.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://lkredit.com.ua

личный кабинет альпари

www.ac-sodan.info/kosak/area/kagoshima-html
Všechna práva vyhrazena © 2018