CPI BYTY nabízí k pronájmu nově zrekonstruované byty v České Lípě

Hlavní stránka / Novinky na webu / CPI BYTY nabízí k pronájmu nově zrekonstruované byty v České Lípě

13.1.2015

CPI BYTY nabízí k pronájmu nově zrekonstruované byty v České Lípě ČESKÁ LÍPA - Společnost CPI BYTY nabízí v České Lípě nově zrekonstruované byty k pronájmu. Dva bytové domy na ulici Zoubkova prošly kompletní revitalizací, která probíhala od roku 2013 a vyžádala si investici ve výši 20 milionů korun. Bytové domy jsou kompletně zatepleny, byly zde instalovány nové rozvody a technologie i datové kabely. Celkovou obměnu zaznamenaly také vstupní a společné prostory. Pro oba vchody je společná místnost k sušení prádla a uložení kol.

Původně dva vchody s celkem 32 byty o dispozici 3+1 prošly kompletní revitalizací a bytový dům nabízí kvalitativně vyšší standard bydlení a nové dispozice bytových jednotek ve vyhledávané lokalitě. „Dům číslo popisné 2159 má nyní celkem 32 bytů o velikosti 1+1 a ploše 35 metrů čtverečních, polovinu bytů navíc rozšiřují lodžie. Nájemné začíná na 3900 korunách za měsíc a byty budou k nastěhování od února 2015,“ upřesnil obchodní ředitel společnosti Daniel Bacík.
 
„Ve druhém vchodu jsme zachovali 16 bytů o velikosti 3+1 (78 metrů čtverečních), které byly také celkově zrekonstruovány. Byty budou k dispozici od dubna 2015 a nájemné činí 5500 korun měsíčně. Všechny uvedené byty mají k dispozici také sklepní kóji,“ dodal Bacík. Bytový dům v České Lípě představuje vůbec pilotní projekt rekonstrukce bytů za účelem úpravy jejich velikosti a snižování energetických nákladů.
 
„Stále jsme přesvědčeni, že bytů je na trhu dostatek, kromě technických parametrů však současné poptávce a trendům nevyhovují především svou velikostí a dispozicemi,“ uvedl Daniel Bacík. „Proto jsme si udělali velice pečlivý průzkum každé lokality, zvážili všechny aspekty a propočítali efektivitu takové rekonstrukce. Následně jsme vytipovali několik domů, které by byly pro takovou revitalizaci vhodné. Cílem je nabídnout na trh moderní, energeticky méně náročné a požadavkům zájemců odpovídající byty za přijatelné nájemné,“ uzavřel Bacík.
 
 K podobným záměrům se podle Bacíka společnost chystá i v dalších lokalitách, otázkou je samozřejmě výše takové investice a její návratnost. „V masovějším rozvoji takových projektů brání současná legislativa, která na rozdíl od SVJ neumožňuje velkým vlastníkům čerpat například státní dotace. Stát navíc dlouhodobě preferuje výstavbu dalších bytů namísto rekonstrukce stávajících bytových domů v lokalitách s již existující a dobře fungující infrastrukturou. Nicméně poptávka dokazuje, že zájem o bydlení ve zrekonstruovaných domech v původních lokalitách s občanskou vybaveností je větší než v nových bytech tzv. na zelené louce a za vysoké nájemné,“ dodal obchodní ředitel CPI Byty.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

agroxy.com

www.ry-diplomer.com/diplom-o-vysshem-obrazovanii

alfaakb.com
Všechna práva vyhrazena © 2018