Developeři se musí připravit na náročnějšího a informovanějšího klienta

Hlavní stránka / Novinky na webu / Developeři se musí připravit na náročnějšího a informovanějšího klienta

1.3.2018

Developeři se musí připravit na náročnějšího a informovanějšího klienta Současné ceny bydlení stupňují požadavky klientů při nákupu nemovitosti. Kromě vysokých požadavků na občanskou vybavenost v místě bydliště jsou kupující stále náročnější na vybavení a kvalitu použitých materiálů v rámci bytové jednotky i nově postaveného domu. Největší zájem je v současné chvíli zejména o byty v takzvaných zavedených lokalitách. Lidé si tu mohou ověřit, jak místní obyvatelé fungují a co všechno mají k dispozici, a to ještě předtím, než se sami nastěhují.

„Vzhledem k současné ceně bytů jsou klienti při koupi obezřetní. Trvají na kvalitních materiálech a precizním provedení. A to nejen v rámci bytové jednotky, ale často i v celém nově postaveném domě. Neméně důležitá je také dobrá dopravní dostupnost a občanská vybavenost v okolí bydliště. Zájem zvyšuje nejen občanská vybavenost daného projektu, ale i obchody s kvalitními potravinami, restaurace a sportovní zařízení. Pro mladé rodiny je důležité dostupné školní zařízení a vyžití pro děti a dospívající mládež. Zejména pražští klienti kladou velký důraz na klidné a dostatečně zelené okolí s možností sportu a rekreace,“ uvedl Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group.

Ceny bytů stále rostou, i když ne už tak výrazně jako třeba před rokem. Realitní trh zásadně ovlivňuje i komplikovanější přístupnost hypoték. „Klienti si stále častěji nemohou dovolit velké byty. Nesmíme zapomenout, že 2+kk dnes stojí stejně jako před pár lety 3+kk. Na trh se dostane více menších, prakticky řešených bytů. Lidé budou přemýšlet, jak se s nedostatkem prostoru vyrovnat. S tím se developeři budou v nových projektech často potýkat,“ popsal současnou situaci v developerském světě Tal Grozner.
 
Velkou výhodu mají zejména zavedené lokality, tedy projekty, které už nějakou dobu fungují a u nichž si kupující mohou ověřit, jak se v místě žije. „V projektu Nové Chabry připravujeme další bytovou výstavbu. Součástí této výstavby budou samozřejmě další plochy zeleně pro relaxaci a sportovní vyžití,“ vysvětlil Tal Grozner, ředitel společnosti Star Group. V rámci projektu bylo nedávno otevřeno komerční centrum, které nabízí obchod s potravinami a drogistickým zbožím, restauraci, fitness i prodejnu vín a delikates. Výhodou je také mateřská škola, která je v provozu od září 2017. Developer ji postavil a předal městské části v červnu loňského roku.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Магазин ковров киев посмотреть
кредит под залог
Všechna práva vyhrazena © 2018