Dům ze sýru či malinové křoví – i takové jsou dětské sny o bydlení

Hlavní stránka / Novinky na webu / Dům ze sýru či malinové křoví – i takové jsou dětské sny o bydlení

12.8.2013

Dům ze sýru či malinové křoví – i takové jsou dětské sny o bydlení PRAHA – Dvě třetiny dnešních dospělých měly v dětství jasnou představu, jak chtějí jednou bydlet. Nejvíce z nich si přálo bydlet v rodinném domě (67 %). Mezi vysněné bydlení ale patřil i zámek, moře, strom, malinové křoví či dům ze sýru. Dnes bydlí většina dotázaných v bytě (70 %). Polovina respondentů se ale nevzdává a považuje své dětské sny za reálné. Vyplývá to z výsledků ankety Raiffeisen stavební spořitelny.

O tom, jak budou bydlet v dospělosti, snilo v dětství podle ankety celkem 64 procent dospělých. A jaké byly jejich představy? Většina respondentů chtěla bydlet v rodinném domě. Druhým nejčastějším přáním bylo bydlení na zámku, po kterém toužila čtvrtina dotázaných, a stejně vysněné bylo i bydlení u moře. Pouhých 16 procent respondentů toužilo žít v bytě.  V rámci kategorie „Jiné“ se často objevovaly odpovědi jako bydlení v bunkru, v jeskyni či v iglú.
 
Graf 1: Jaké byly vaše dětské sny o bydlení v dospělosti?
 
Ženy snily také o perníkové chaloupce
 
Anketa odhalila také rozdíly v přání mužů a žen. „Mít v budoucnu za domov perníkovou chaloupku bylo přání žen, u mužů se tato kategorie neobjevila vůbec. Také většina odpovědí, která označila bydlení na zámku nebo u moře, pocházela od ženské populace. Ryze dámskými sny bylo i ubytování v domě ze sýru, v iglú, v cestovním stanu nebo v malinovém křoví,“ říká Jitka Jechová z Raiffeisen stavební spořitelny. „Muži oproti tomu častěji snili o bydlení na stromě, v chatě u lesa nebo na hradě. Někteří z nich toužili i po nafukovacím hradě, supermoderní počítačové laboratoři nebo podmořském sídle,“ doplňuje Jitka Jechová.
 
Graf 2: Jak s odstupem doby svůj dětský sen o bydlení vnímáte?
 
Většina dotázaných věří ve splnění svého snu
 
Více jak třetina respondentů považuje svůj dětský sen o bydlení za reálný a předpokládá, že se jednou může splnit. Necelé pětině dotázaných se dokonce velká část již splnila, nebo se zanedlouho vyplní. Naopak 19 procent vnímá svůj sen jako dětský a naivní a stejný počet dotázaných ho vyhodnotilo jako náročný na finance. Porovnáme-li dětská přání a skutečnost, zjistíme, že zatímco převážná většina respondentů v dětství snila o tom, že v dospělosti bude bydlet v rodinném domě a byt by si zvolilo jen 16 procent, reálná situace je zcela opačná. Celkem 70 procent z dotazovaných dnes žije v bytě, v rodinném domě pouze 30 procent respondentů.
 
Graf 3: Jak bydlíte dnes?
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

http://www.etalon.com.ua/

iwashka.com.ua

cl24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018