EUROVIA CS začala s výstavbou dálnice D3 úseku Ševětín – Borek

Hlavní stránka / Novinky na webu / EUROVIA CS začala s výstavbou dálnice D3 úseku Ševětín – Borek

15.3.2017

EUROVIA CS začala s výstavbou dálnice D3 úseku Ševětín – Borek Stavební skupina EUROVIA CS zahájila výstavbu nového úseku dálnice D3 na trase Ševětín – Borek. Práce na 10 kilometrů dlouhém úseku by měla trvat 48 měsíců. Investorem projektu za 933 milionů korun je Ředitelství silnic a dálnic ČR.

V rámci stavby D3 0309/II v úseku Ševětín – Borek proběhne rozšíření stávající silnice I/3, na směrově rozdělenou čtyřproudou komunikaci. Kromě toho zde vznikne pět nových mostních objektů (z toho jeden ekodukt), dvě mimoúrovňové a jedna okružní křižovatka, a téměř 1 800 metrů protihlukových stěn.
 
Stavba tohoto úseku tvoří propojovací úsek mezi dvěma rozestavěnými stavbami. Práce navážou na již probíhající stavbu D3 0309/I Bošilec – Ševětín a končit budou na 128,100. km, kde pokračuje další stavba na dálnici D3 0309/III Borek – Úsilné, kterou realizuje sdružení pod vedením EUROVIA CS. Skupina EUROVIA CS působí také na dalším rozestavěném úseku dálnice D3, a to 308C Veselí n. Lužnicí – Bošilec.
 
„Z povahy místního terénu je zřejmé, že stavba bude zahrnovat rozsáhlé zemní práce, a proto bych chtěl požádat především řidiče i občany v okolí za trpělivost. Jsme si vědomi toho, že stavební činnost ovlivňuje dočasně životní podmínky ve svém okolí. Pevně věřím, že odměnou všem bude nový kvalitní a bezpečný úsek dálnice D3 Borek – Ševětín, po kterém se řidiči poprvé projedou na konci roku 2019,“ sdělil Pavel Jiroušek, oblastní ředitel EUROVIA CS.
 
Dálnice D3 propojuje hlavní město a oblast středních Čech s jižními Čechy, kde napojuje Táborsko a Českobudějovicko na dálniční síť a síť rychlostních silnic. Trasa je součástí hlavního mezinárodního silničního tahu s označením E55, který vede ze Skandinávie přes Německo, Česko, Rakousko a Itálii do Řecka. Dálnice D3 rovněž patří do doplňkové sítě evropských dopravních koridorů.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Dopravní infrastruktura   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

отдых на Мальдивах

посмотреть

читайте здесь pills24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018