Finanční skupina FPD chce i v ČR investovat až dvě miliardy korun

Hlavní stránka / Novinky na webu / Finanční skupina FPD chce i v ČR investovat až dvě miliardy korun

1.9.2012

Finanční skupina FPD chce i v ČR investovat až dvě miliardy korun PRAHA - Zhruba 80 milionů eur, tedy v přepočtu dvě miliardy korun, hodlá letos a v příštím roce do nových projektů investovat nadnárodní finanční skupina FPD Group. Část z prostředků je vyčleněná i na projekty v České republice. Nákup i jejich rozvoj bude investor v první fázi financovat z vlastních zdrojů.

„Od roku 2006, kdy vznikly první společnosti později začleněné do FPD Group, jsme pracovali především s vlastními finančními prostředky. Aktuálně se však naše portfolio rozrostlo o tolik zajímavých projektů, že jsme se stali seriózními partnery i pro financující a refinancující banky. Tomu odpovídá i naše snaha o maximální otevřenost a transparentnost,“ vysvětluje zakladatel FPD Group Anton Siekel.
 
Portfolio skupiny tvoří nejen hotely
 
Portfolio skupiny FPD, která se primárně zaměřuje na korporátní finance, tvoří i další oblasti. Patří k nim například oblast hotelnictví, cestovního ruchu a wellness. Hotely či celé hotelové komplexy vlastní skupina na Slovensku, kde je aktivní i v segmentu lázní, nebo jihovýchodní Asii, například na Bali. V několika zemích skupina kapitálově vstoupila i do realitních projektů, sázkových kanceláří a segmentu zábavy.  Základem investiční filosofie skupiny FPD je diverzifikace. Ta je podmíněna dokonalou metrikou posuzování investičních příležitostí, dostatečnou finanční likviditou, flexibilním risk managementem i operativou. Ve většině případů se zástupci FPD stávají členy řídících orgánů společností a podílejí se na zvyšování jejich výkonnosti.
 
Rozložení rizika probíhá i v jednotlivých segmentech
 
Dokladem toho, že jde o správný směr, je i refinancování vybraných akvizicí bankami, a to i v případě České republiky. Zde působí dceřiná FPD Corporation CZ a.s., jež našla zpětné bankovní financování pro investice v oblasti například nájemního bydlení. Rozložení rizika však v případě FPD probíhá i v jednotlivých segmentech. Ukázkovým příkladem je České republika, kde FPD Corporation CZ a.s. (FPDCZ) už před pěti lety vstoupila do distributora alkoholických nápojů Czechoslovak Spirit. Následně koupila výrobce ovocných destilátů a likérů Fleret Trade, poté získala vlastníka ochranné známky Stalinovy slzy.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

代理母出産 問題点

http://progressive.ua/online_store/

Buy Sustanon 250 online in USA
Všechna práva vyhrazena © 2018