Firma ABB otevře v brněnském CTParku své nové centrum

Hlavní stránka / Novinky na webu / Firma ABB otevře v brněnském CTParku své nové centrum

12.2.2013

Firma ABB otevře v brněnském CTParku své nové centrum BRNO - Světový lídr v oblasti energetiky a automatizace, společnost ABB podepsal se společností CTP smlouvu o pronájmu nového výrobního, výzkumného a vývojového centra, které vyroste na ploše 12 500 metrů čtverečních v CTParku Brno. V nových prostorách najde práci na 150 zaměstnanců, výroba bude zahájena v roce 2014. Investice CTP dosáhne 10 miliónů eur.

Nové prostory v CTParku Brno budou sloužit k výrobě extra výkonných spínačů pro energetický průmysl. Prostory, které pro ABB společnost CTP připraví, umožní například instalaci jeřábů, speciálních zemnění, rozpříčkování nebo přípravu lakovny.
 
„Tento nový projekt prohlubuje kvalitní a dlouhodobou spolupráci obou firem a zároveň potvrzuje, že společnost ABB pozitivně vnímá podnikatelské prostředí v České republice,“ říká Remon Vos, generální ředitel CTP. „Výběr Brna koresponduje s atraktivitou tohoto města, které se stává klíčovou destinací pro mezinárodní společnosti,“ dodává Remon Vos.
 
Nový projekt v CTParku Brno navazuje na další dva úspěšné projekty ABB v České republice. V loňském roce bylo v CTParku Ostrava otevřeno Centrální evropské středisko pro servis motorů a generátorů a repase robotů, v CTParku Modřice pak působí výrobní divize a technologické centrum této společnosti. ABB zaměstnává v celé České republice více než 3000 lidí, mezi její zákazníky patří například firmy Škoda, ČEZ, Arcelor Mittal nebo Třinecké železárny.
 
V CTParku Brno momentálně probíhá výstavba vývojového a technologického centra o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních pro firmu FEI a druhá fáze nového designového centra pro Honeywell. Celkem je ve výstavbě CTP po celé ČR více než 230 tisíc metrů čtverečních nových prostor. CTPark Brno je součástí sítě CTParků, které se nacházejí po celé České republice. Od roku 2005 investovala CTP do CTParku Brno více než 280 miliónů eur a přivedla sem 26 mezinárodních firem, které zaměstnávají více než 6 200 lidí. Na Moravě plánuje letos CTP investovat více než 150 miliónů eur.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.arbud-prom.com.ua

Велосипеды Forward

http://www.medicaments-24.com
Všechna práva vyhrazena © 2018