HB Reavis zahájila v Budapešti výstavbu nového komplexu „Agora“

Hlavní stránka / Novinky na webu / HB Reavis zahájila v Budapešti výstavbu nového komplexu „Agora“

18.4.2017

HB Reavis zahájila v Budapešti výstavbu nového komplexu „Agora“ Mezinárodní developerská společnost HB Reavis získala povolení k výstavbě nového komplexu „Agora Budapest“. Nachází se v samém srdci hlavního města Maďarska, poblíže nejdelšího a nejživějšího bulváru Roberta Károlyiho a koridoru kancelářských budov na Váci útca. Výstavba první budovy, nazvané „Agora Hub“, začala v polovině března. Moderní a ekologický architektonický počin, jehož součástí budou i plochy zeleně a veřejné prostory, významně prospěje celé městské čtvrti.

„Agora Budapest“ sehraje významnou úlohu při obnově a oživení místní nabídky kancelářských prostor. Stavební komplex, sestávající z pěti kancelářských budov a velkoryse řešených veřejných prostor, bude vybudován v několika etapách; bude mít přes 136 tisíc metrů čtverečních pronajímatelné plochy pro moderní kanceláře a prodejny. Podzemní garáže zajistí 2 170 parkovacích míst a budou zde i dobíjecí stanice pro elektromobily, které jsou již v budovách, postavených společností HB Reavis, standardem. Agora je řešena tak, aby rovněž vyhovovala i cyklistům; cyklostezky v okolí projdou rekonstrukcí a navzájem se propojí. V budovách bude několik odstavných prostor a sprchovacích boxů pro jízdní kola.

„Hlavním cílem při projektování komplexu Agora bylo poskytnout nové řešení s kultovním nábojem, které bude dobře zapadat do textury městské zástavby a bude respektovat budapešťské tradice. Hlavnímu městu má ale zároveň přinést moderní architektonickou hodnotu. Dalším cílem bylo vytvořit novou lokalitu vhodnou pro práci i pro volnočasové aktivity, naplněnou přívětivými a k návštěvám vybízejícími veřejnými prostorami s bohatou nabídkou komunitních programů, velkých obchodů a restaurací,” vysvětluje Zoltán Radnóty, generální ředitel společnosti HB Reavis pro Maďarsko.
 
 
HB Reavis při uskutečňování tohoto developerského projektu spolupracuje s proslulou londýnskou firmou MAKE Architects, mnohonásobným vítězem architektonických soutěží, a s maďarskými architekty firmy FINTA Studio, tvůrci několika dnes již věhlasných budov. Dokončení tohoto kancelářského komplexu světové úrovně se plánuje na rok 2023, kdy poskytne kvalitně řešené kancelářské prostory pro 12 tisíc odborných pracovníků. Očekává se, že díky této investici v dané oblasti vznikne během nadcházejících let šest tisíc nových pracovních příležitostí.
 
 
„Počítáme s tím, že náš projekt se stane přirozeným ohniskem celého města,” uvedl Florian Frotscher, architekt Make Architects v Londýně, odpovědný za koncepci komplexu „Agora Budapest“. „Jazyk, kterého využívá naše architektura, usiluje o nadčasovost a modernost, avšak svým hmotným vyjádřením vychází z kořenů bohaté místní maďarské lidové architektury. Usilovali jsme o propojení místních znalostí s mezinárodními zkušenostmi s cílem zajistit to nejlepší možné vrstvení hmot na daném pozemku a co nejlepší možné využití vznikajících veřejných ploch,” dodává.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

arbud-prom.com.ua

Хорватия туры

стоимость суррогатного материнства
Všechna práva vyhrazena © 2018