Historická budova České spořitelny v centru Ostravy se prodává

Hlavní stránka / Novinky na webu / Historická budova České spořitelny v centru Ostravy se prodává

26.5.2014

Historická budova České spořitelny v centru Ostravy se prodává OSTRAVA - Architektonický skvost v centru Ostravy - budova České spořitelny na náměstí Edvarda Beneše z roku 1928 – se prodává. Cena bankovního domu, který je jednou z dominant historické části města, představuje 55 milionů korun. Spořitelna jej opouští po více než 80 letech a stěhuje se do nedalekého obchodního centra Nová Karolina. Přímý prodej vyhlásila v minulých dnech realitní společnost Naxos. Podle jejích zástupců se již objevili první zájemci.

Šestipodlažní budova je dílem architekta Karla Kotase, autora mnoha pozoruhodných staveb v Ostravě především ve 30. letech minulého století. Patří k významným kulturním památkám moderní architektury. „Díky tomu, že její převážná část prošla v letech 1992 až 2011 několika rozsáhlými rekonstrukcemi, je v dobrém stavebně-technickém stavu,“ říká ředitel společnosti Naxos Ostrava Miroslav Sinér. „K výhodám budovy patří její multifunkčnost. Jsou v ní jak velké reprezentativní obchodní prostory, tak i kanceláře. Navíc tu v době, kdy byla vystavěna, byly také luxusní prostorné, ale i menší byty,“ dodává.
 
Tento dům na náměstí Edvarda Beneše je podle Miroslava Sinéra zajímavý mimo jiné pro investory, kteří by mu vrátili jeho někdejší ráz. „Adaptovali by původní bytové prostory na byty.  A pronajímali by je.  Podobně jako obchodní prostory v přízemí a nadstandardní i běžné kanceláře,“ uvádí. A dodává, že mezi budoucími nájemci mohou být i státní instituce.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Купить Сиалис гель

www.ka4alka.com.ua/tabletirovannie/anapolon/androver

https://steroid-pharm.com
Všechna práva vyhrazena © 2018