Interiér panasijské restaurace v ukrajinském Kyjevě zdobí české dlaždice imitující kámen

Hlavní stránka / Novinky na webu / Interiér panasijské restaurace v ukrajinském Kyjevě zdobí české dlaždice imitující kámen

2.3.2016

Interiér panasijské restaurace v ukrajinském Kyjevě zdobí české dlaždice imitující kámen Úchvatný interiér v paletě zemitých odstínů přivítá hosty nově otevřené panasijské restaurace EAST, která se nachází v historickém centru Kyjeva. Desky stolů z palmového dubu jemně ozařují originální plstěná svítidla ve tvaru kamenů, s nimiž kontrastuje rezavé obložení interiéru. To vše doplňují na podlaze keramické dlaždice s jemným matným reliéfem připomínající udusanou hlínu. Dlaždice jsou od české značky RAKO, která kromě Ukrajiny exportuje své výrobky do dalších více než 60 zemí na pěti kontinentech.

Interiéry navržené kyjevským studiem YOD Design Studio spojuje minimalismus a nekonvenční použití materiálů, dekorací a originálních technik v interiérovém designu. Cílem studia bylo vytvořit kosmopolitní místo, které není vázáno k žádné konkrétní oblasti. Koncepce panasijské restaurace vychází z východních filosofií, které spojují různé země a kultury. Tato restaurace proto odráží hlavní přírodní prvky Východu - kámen, dřevo, vodu, oheň a kov.
 
Celý interiér je založen na několika jasných detailech, jako jsou desky stolů z masivního materiálu z palmového dubu. Strom sám o sobě je tak jedinečný a originální, že to byl ve skutečnosti hlavní důvod, proč zvolit tak striktní a diskrétní formát designu. Při práci s omezeným počtem materiálů využívali designéři kontrast a hmatové vjemy. I proto se na stropě objevila jedinečná plstěná svítidla v individuálních provedeních, která kontrastují s přírodním rezavým obložením. Svítidla vypadají jako kameny, avšak na dotek jsou měkká a příjemná. Udusanou hlínu na podlaze připomínají velkoformátové dlaždice ze série Clay s jemným matným reliéfem, které si designéři vybrali u české značky RAKO.
 
Další dlaždice RAKO, tentokrát ze série Random, které jsou dokonalou imitací kamene, se uplatnily na podlahách a stěnách toalet. Díky technologii digitálního tisku takřka nerozeznáte, že nejde o přírodní kámen, avšak materiál vyniká výhodami keramiky, především velice snadnou údržbou. V interiéru toalet tvoří dlaždice série Random pozadí prvku vody. Když totiž host vchází do místnosti před toaletou, uvidí pod neobvyklým zrcadlem připomínajícím přívěsek hned tři žlábky v různé výšce. Když ruce přiblíží k čidlu, voda začne pomalu proudit až je svedena nad originální umyvadlo. Taková řešení mají svůj účel: V průběhu několika vteřin, než se voda dostane k poslední stružce, návštěvníci nečekají pouze na vodu, ale mohou ocenit detaily, které potěší a zanechají značný dojem.
 
Společnost LASSELSBERGER je největším výrobcem keramických obkladů a dlažeb v ČR a zároveň se řadí k největším evropským výrobcům obkladových materiálů. Firma zachovává a rozvíjí tradici české značky RAKO, která trvá už více než 130 let. Díky segmentaci značek RAKO HOME, RAKO OBJECT, RAKO SYSTEM pokrývá společnost téměř všechny potřeby zákazníků v oblasti keramických obkladů a jejich následné aplikace. Každá značka má jasnou pozici pro jednotlivé cílové skupiny a segmenty trhu. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Novinky na webu | Zajímavosti ze zahraničí   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

interiér restaurace EAST v Kyjevě
Autor: Andrey Avdeenko

interiér restaurace EAST v Kyjevě

interiér restaurace EAST v Kyjevě
Autor: Andrey Avdeenko

interiér restaurace EAST v Kyjevě

interiér restaurace EAST v Kyjevě
Autor: Andrey Avdeenko

interiér restaurace EAST v Kyjevě

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

услуги суррогатной матери

https://renesans-centr.kiev.ua

granit-sunrise.com.ua/izdeliya-iz-kamnya
Všechna práva vyhrazena © 2018