Liberecký Clarion Grandhotel Zlatý Lev prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiérů

Hlavní stránka / Novinky na webu / Liberecký Clarion Grandhotel Zlatý Lev prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiérů

16.10.2016

Liberecký Clarion Grandhotel Zlatý Lev prošel rozsáhlou rekonstrukcí interiérů V libereckém Clarion Grandhotelu Zlatý Lev, který patří do portfolia největší české hotelové skupiny CPI Hotels, byla dokončena rozsáhlá rekonstrukce interiérů. Novou podobu dostala hotelová restaurace, recepce, lobby a 20 pokojů ve 3. patře. Návrh a realizace proměny secesního hotelu stály zhruba 17 milionů korun.

Stávající etapa navazuje na generální rekonstrukci z roku 2014, která obnovila historickou fasádu, terasu, rozšířila kongresovou kapacitu hotelu a vylepšila gastronomické zázemí. Dokončené stavební úpravy tak zatím nejvíce přiblížily tvář hotelu podobě, jakou měl v době svého otevření v roce 1906, kterého se účastnil císař František Josef I. Na výročí 110 let otevření hotelu a jeho slavné hosty se zaměřuje i nová tematická designová výzdoba interiérů.
 
Rekonstrukce recepce, lobby a restaurace probíhala za plného hotelového provozu. „Vzhledem k tomu, že tyto prostory patří k nejfrekventovanějším a projde zde nejvíce návštěvníků, byla rekonstrukce náročná na organizaci a koordinaci jednotlivých řemeslných prací. Navrátili jsme našemu foyer původní prostorovou podobu, a znovuotevřeli tak opět vzdušnost a grandióznost prostoru, jemuž vévodí dva centrální sloupy se schodištěm a prostorná recepce,“ říká ředitel hotelu Miroslav Souček.
 
 
Jak dále uvedl, doplnily se rovněž chybějící části podlah z bílého mramoru a odstranily zbytky elektroinstalací z 50. a 80. let minulého století.  „Renovace byla náročná pro celý náš tým, ale stála za to. Věříme, že se zde naši hosté budou cítit stejně výjimečně, jako velká spousta výjimečných slavných a známých osobností, které jsme měli tu čest hostit v minulosti,“ dodal.
 
Grandhotel Zlatý Lev byl v Gutenbergově ulici slavnostně otevřen 22. června 1906 samotným císařem Františkem Josefem I., který do Liberce zavítal při příležitosti česko-německé výstavby. Hotel byl jedním z nejmodernějších a nejluxusnějších v zemi. Kromě cenné architektury, která je dodnes mistrnou ukázkou nejčistší florální secese známého architekta Antona Worfa, byl vybaven mnoha vymoženostmi a novinkami. Vedle pokojů pro hosty a několika přepychově vybavených apartmá, byla v přízemí hotelu vedle haly písárna i čítárna, jídelna, restaurace, šatny, společenské místnosti a restaurační terasa. Ve všech pokojích bylo zavedeno elektrické světlo, teplá voda i koberce.
 
 
Na vysoké úrovni bylo i technické a hygienické zázemí hotelu. Nebývalým pokrokem byl centrální vysavač, všech 100 pokojů tak bylo napojeno na centrální systém, který při vysávání odváděl nečistoty do ústřední jímky. Kuchyně pak disponovala elektrickou myčkou nádobí a lednicí. Hotel se také pyšnil elektrickým výtahem, pro potřeby hostů měl i temnou komoru, holírnu a telefonní hovornu.
 
V několika dalších desetiletích byl Grandhotel Zlatý Lev v síti tzv. Interhotelů, a ačkoliv sloužil Zlatý Lev vždy jako hotel, podepsaly se na něm zejména necitlivé stavební zásahy v 50. letech minulého století. V roce 2007 převzala provoz hotelová skupina CPI Hotels. Hotel byl zařazen pod značku čtyřhvězdičkových hotelů Clarion sítě Choice Hotels International. V roce 2008 proběhla první rozsáhlá rekonstrukce, která připojením sousední budovy z roku 1896 navýšila ubytovací kapacitu na současných 117 pokojů včetně luxusního prezidentského apartmá ve stylu Art Nouveau.
 
 
Opticky nejvýraznější přestavbu společnost realizovala v březnu 2014. Nejprve byla odstraněna přístavba u vchodu hotelu, která v 50. letech překryla původní letní terasu. Hotel získal nový hlavní vstup s dekorativní stříškou, jejíž podoba vycházela z historických fotografií. Kromě nové fasády a odstranění neonového nápisu hotelu byla vyměněna všechna okna a obnovil se samostatný vchod do restaurace z Gutenbergovy ulice. Rekonstrukce se dotkla také gastronomického zázemí restaurace Benada, obnovena byla přilehlá knihovna oddělená od restaurace původními zasouvacími obloukovitými dveřmi. Poslední etapou bylo rozšíření kongresových prostor. Salon Anton Worf, který nese jméno hlavního architekta hotelu, prošel výraznou renovací, do sálu se vrátilo kabaretní pódium odstraněné v roce 1957 a znovu vybudovány byly i další původní prvky včetně skleněných světlíků, které zdobí secesní dekor nebo látkové potahy stěn. Sál Anton Worf s nově rozšířenou kapacitou až pro 400 osob, byl slavnostně otevřen v dubnu 2015.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

winnerlex.com.ua

www.techno-centre.niko.ua

https://designprof.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018