Logistická společnost Nika Logistics si pronajala nové prostory v Pardubicích

Hlavní stránka / Novinky na webu / Logistická společnost Nika Logistics si pronajala nové prostory v Pardubicích

16.1.2018

Logistická společnost Nika Logistics si pronajala nové prostory v Pardubicích Nika Logistics, dceřiná společnost holdingu Šmídl a soukromá česká logistická a dopravní společnost, se rozšiřuje. Společnost si pronajala zcela nový sklad o ploše 11 444 metrů čtverečních a dalších 288 metrů čtverečních kancelářských ploch v Logistika parku Pardubice - Černá za Bory.

„Pro vybudování skladovacích prostor v Logistika Parku v Černé za Bory jsme se rozhodli na základě výborné polohy i dopravní dostupnosti. Již nyní máme nasmlouváno využití většiny kapacity pro naše dlouholeté partnery. Důležitá pro nás byla i možnost dalšího růstu skladovací plochy. Předpokládáme, že nová hala v Černé za Bory pro nás do budoucna bude stejně klíčová, jako logistická centra ve Vysokém Mýtě a Liberci,” uvedla Martina Šmídlová, jednatelka holdingu Šmídl.
 
„Logistika Park v Pardubicích pokračuje v dalším rozvoji svého areálu. Po dokončení nového skladu třídy A v loňském roce (11 000 m2) zahájila výstavbu druhé budovy o výměře téměř 12 tisíc metrů čtverečních skladových a kancelářských prostor pro nového nájemce NIKA Logistics. Je skvělé sledovat revitalizaci brownfieldů na tak strategickém místě, což současně pomáhá podpořit další růst místních firem a jejich zákazníků," dodává Miroslav Kotek, Associate Director industriálního oddělení realitní poradenské společnosti JLL, která transakci zprostředkovala.

Průmyslový trh v Pardubickém kraji vykazuje slibný růst a v současné době se nachází na 165 000 metrech čtverečních průmyslových prostor třídy A k pronájmu. Další růst však závisí na investicích do dopravní infrastruktury v regionu a na novém územním plánování. Obecně zájem o průmyslové nemovitosti v Česku trvá a stejně tak i tempo stavební činnosti zůstává vysoké. Celkový objem prostoru ve výstavbě dosáhl na konci třetího čtvrtletí 2017 v České republice 689 800 metrů čtverečních, což představuje rekordně vysoké číslo.

Oproti předchozímu rekordu ze druhého čtvrtletí je o dalších 20 procent vyšší. S tím souvisí i vysoká míra obsazení skladových prostor. Díky silné poptávce celková míra neobsazenosti industriálních nemovitostí v České republice v minulém čtvrtletí klesla na jednu z historicky nejnižších úrovní - aktuálně dosahuje 3,6 procenta.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://alfaakb.com

инвестиционный портфель пример
Všechna práva vyhrazena © 2018