Největší poptávka po bytech je v Praze 10, 9 a 5 a dále v Brně

Hlavní stránka / Novinky na webu / Největší poptávka po bytech je v Praze 10, 9 a 5 a dále v Brně

17.2.2016

Největší poptávka po bytech je v Praze 10, 9 a 5 a dále v Brně Nejlépe se v loňském roce prodávaly byty o velikosti 2+kk a 3+kk, jejichž cena se v průměru pohybovala mezi 50 až 60 tisíci korun za metr čtvereční. Vyplývá to z analýzy společností Trigema, Skanska Reality a Ekospol. K nejžádanějším místům, kde si lidé nové bydlení kupovali, patřily Praha 10, 9, 5 a dále pak i Brno, což potvrdila data Trigemy a společnosti Trikaya.

Téměř třetina ze všech sedmi tisíc bytů, které se vloni v hlavním městě prodaly, byla z desáté městské části. Celkově se jednalo o 27,5 procenta. Za ní následovaly Praha 9, kde bylo prodáno 21,7 procenta a Praha 5 s 15,3 procenty bytů. Zatímco na „desítce“ a „devítce“ činila průměrná podlahová plocha z každého prodaného bytu zhruba 64 metrů čtverečních, v Praze 5 to bylo téměř 80 metrů čtverečních. Tomuto trendu rovněž odpovídá průměrná cena prodaných bytů na metr čtvereční - v případě Prahy 10 to bylo přes 51, Prahy 9 téměř 55 a pátého obvodu dokonce více než 61 tisíc korun včetně DPH. Celkový počet dostupných bytů v hlavním městě je okolo 5 800 bytů. Jejich průměrná cena přesahuje 64 tisíc korun za metr čtvereční.
 
„V páté městské části Prahy je větší podíl nadstandardních bytových projektů, čemuž odpovídá částečně i jiná velikost a cena některých z bytů, o něž měla v posledních měsících veřejnost zájem,“ vysvětluje Marcel Soural, předseda představenstva společnosti Trigema. Dalším místem, kde je v rámci České republiky vysoká poptávka po bytech, je Brno. V minulém roce se zde prodalo téměř tisíc  nových bytů, což v meziročním srovnání představuje 15procentní nárůst. Pokud se k tomu navíc přičte celý Jihomoravský kraj, uplatnilo se v celé brněnské aglomeraci a jejím okolí skoro 1500 nových bytů. Také zde byl největší zájem o byty 2+kk a 3+kk. Průměrná podlahová plocha z prodaných bytů byla v tomto kraji i samotném Brně zhruba 80 metrů čtverečních.
 
Průměrná cena za metr čtvereční u nejžádanějších 2+kk pak byla v  Brně necelých 53 tisíc korun a 3+kk okolo 55,5 tisíce korun. V jihomoravské metropoli je aktuálně přibližně 1200 dostupných bytů. Jejich průměrná cena přesahuje 55 tisíc korun za metr čtvereční. Z pohledu všech regionů Česka v minulém roce tvořily 2+kk zhruba 37 procent a 3+kk okolo 27 procent všech prodaných bytů. U 4+kk to bylo cca 15 a 1+kk potom 11,5 procenta.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

бетон цена за куб

консультация на avrora-trans.com
Všechna práva vyhrazena © 2018