Nejvíce nových bytů nabízí Modřany, Holešovice a Uhříněves, v centru jich je málo

Hlavní stránka / Novinky na webu / Nejvíce nových bytů nabízí Modřany, Holešovice a Uhříněves, v centru jich je málo

25.1.2017

Nejvíce nových bytů nabízí Modřany, Holešovice a Uhříněves, v centru jich je málo Zájemci o nový byt v Praze mají kvůli problémům s povolováním nových projektů stále těžší rozhodování. Dostupných bytů je totiž v cenících nejméně za posledních deset let. Existují však lokality, kde byty v nabídce ještě zůstávají. Například v Modřanech, Holešovicích či Uhříněvsi si lze vybrat z několika stovek bytů. Opačná situace zůstává tradičně v centru města, kde je výběr velmi limitovaný. Vyplývá to z podrobných statistik společnosti EKOSPOL, která pražský rezidenční trh monitoruje už deset let.

V Praze bylo na konci roku 2016 dostupných celkem 3346 nových bytů, což je nejméně za poslední dekádu. „Největší podíl (10 procent) na tom mají Modřany, kde v cenících developerů evidujeme 335 dostupných nových bytů. Následují Holešovice s 322 byty (podíl 9,62 procenta) a Uhříněves (229 bytů, podíl 6,84 procenta). Oproti předchozímu čtvrtletí se na první místo vrátily Modřany, které odsunuly Uhříněves. Mezi ně se na druhou pozici díky dvěma novým rezidenčním projektům zařadily Holešovice,“ přiblížil statistiky hlavní analytik společnost EKOSPOL Matyáš Hančl a dodal, že EKOSPOL v daném období monitoroval celkem 144 aktivních developerů.
 
Pokud bychom se dívali na jednotlivé městské obvody, tak vede Praha 5, kde developeři nabízejí celkem 655 nových bytů. To je takřka pětina (19,58 procenta) všech bytů v nabídce developerů. Velký výběr je i v Praze 9 (568 bytů, podíl 16,98 procenta) a Praze 4 (551 bytů, podíl 16,47 procenta). Z top 3 na konci loňského roku jen těsně vypadla Praha 10 (469 bytů, podíl 14,02 procenta).
 
Na opačném konci tabulky je beznadějně poslední Praha 1, kde na zájemce o nové bydlení čeká pouhých 18 dostupných bytů. Největší mezikvartální nárůst zaznamenala Praha 2, kde se počet dostupných bytů v porovnání s předchozím čtvrtletím zvýšil o 371 procent. I tak však tento obvod zůstává s 99 dostupnými byty s druhou nejhorší nabídkou na předposledním místě.
 
„Nabídka dostupných bytů dlouhodobě kopíruje poptávku klientů. Zájemci o nové bydlení upřednostňují okrajovější části Prahy s dobrou dopravní dostupností, plnou občanskou vybaveností a nedotčenou přírodou v okolí. Zásadní roli hraje i cena bytu, který je v centru až třikrát dražší než v nejvyhledávanějších lokalitách,“ říká Evžen Korec, generální ředitel a předseda představenstva dlouhodobého lídra developerské výstavby v ČR EKOSPOLU. Podle něj mají právě klidnější okrajové části Prahy do budoucna největší rozvojový potenciál.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

раскрутка сайта киев

techno-centre.niko.ua

https://steroid-pharm.com
Všechna práva vyhrazena © 2018