Nemocnice v Sokolově, Sušici a Ostrově rozšířily portfolio skupiny Penta

Hlavní stránka / Novinky na webu / Nemocnice v Sokolově, Sušici a Ostrově rozšířily portfolio skupiny Penta

9.3.2017

Nemocnice v Sokolově, Sušici a Ostrově rozšířily portfolio skupiny Penta Investiční skupina Penta vstoupila do společnosti NEMOS Group,a.s., která je provozovatelem Nemocnice Sokolov, Nemocnice Sušice, sítě lékařských ambulancí Nemos Ambulance v Karlovarském kraji, je vlastníkem Nemocnice Ostrov a polikliniky NEMOS v Karlových Varech. Koupí významného majoritního podílu Penta získala ve společnosti kontrolu. Transakce podléhá schválení ÚOHS.

„Ve srovnání se Slovenskem či Polskem jsou v České republice podmínky pro získání či provozování zdravotnických zařízení zásadně odlišné. Od vstupu do společnosti NEMOS už můžeme mluvit o postupném budování sítě nemocnic i v České republice. Skupina NEMOS je excelentním příkladem možné spolupráce privátního a veřejného sektoru při poskytování zdravotní péče občanům České republiky,“ uvedl investiční ředitel Penty Václav Jirků.
 
„Vstup silného investora s mezinárodními zkušenostmi ve zdravotnictví je pro nemocnice NEMOSu dobrou zprávou. Jsem si jistý, že tento krok prospěje jak našim zdravotnickým zařízením, tak zaměstnancům a zejména pak našim pacientům,“ doplnil David Soukup, spoluvlastník a jednatel NEMOS Group a.s.
 
Ve zdravotnickém sektoru působí Penta více než deset let. Patří mezi oblasti, které chce skupina rozvíjet v dlouhodobém investičním horizontu. Na Slovensku vlastní síť  16 nemocnic Svet zdravia, dále 14 zdravotnických zařízení ProCare, jejichž součástí je i nemocnice s poliklinikou Medissimo v Bratislavě. V Polsku pak EMC Instytut Medyczny s deseti nemocnicemi a 26 poliklinikami a také  nemocnici Certus s třemi poliklinikami v Poznani. V České republice prozatím získala Nemocnici Vrchlabí. Česká síť nemocnic se pozvolna rozrůstá pod značkou Penta Hospitals CZ.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Investiční trh | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

www.photolifeway.com

смотреть на сайте

www.pills24.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018