Nová část obchodního centra IGY dosáhla nejvyššího bodu stavby

Hlavní stránka / Novinky na webu / Nová část obchodního centra IGY dosáhla nejvyššího bodu stavby

31.1.2017

Nová část obchodního centra IGY dosáhla nejvyššího bodu stavby Stavba budovy nové části obchodního centra IGY v Českých Budějovicích dosáhla nejvyššího bodu, který leží 20,9 metrů nad zemí. Symbolického dokončení poslední vrstvou betonu se ujali Zdeněk Havelka (výkonný ředitel CPI Property Group), Jiří Svoboda (primátor města České Budějovice), Petr Beránek (ředitel developmentu CPI Property Group) a Martin Plch (ředitel divize 3 Metrostav).

„Stojíme na nejvyšším místě hrubé stavby, která vyrostla za necelých šest měsíců. Harmonogram stavebních akcí směřuje k úplnému dokončení projektu letos na podzim, aby nákupní centrum IGY sloužilo zákazníkům již v předvánočním období,“ uvedl Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group, která retailový projekt staví. Celkové investice do rekonstrukce stávající budovy i nové výstavby dosáhnou 750 milionů korun.
 
Stávající obchodní centrum IGY, které je otevřeno jedenáct let, si vyžádalo revitalizaci a rozšíření s ohledem na rostoucí nároky zákazníků, zachování konkurenceschopnosti i zvýšenou poptávku po dalších obchodech a službách. „Oživení interiérů i celková modernizace již existujících obchodních center je pro nás velkým tématem. Právě kombinací rekonstrukce a nové výstavby úspěšně pokračujeme s proměnou Pražské třídy v Českých Budějovicích,“ řekl Petr Beránek, ředitel developmentu CPI Property Group.
 
Nyní po dokončení betonářských prací na nosné konstrukci hrubé stavby nákupního centra IGY budou probíhat práce na opláštění objektu, které svým kreativním pojetím a jedinečným designem vtiskne místu moderní tvář. Následně se hlavní stavební činnost přesune do interiérů, kde postupně budou vznikat jednotlivé obchodní prostory dle požadavků budoucích nájemců. Konečnou podobu získá i veřejný prostor, bezprostředně navazující na městský bulvár směřující do centra.
 
 
Během následujících dvou měsíců proběhnou práce na přemostění ulice Pekárenská, nad kterou vznikne obchodní pasáž volně spojující oba objekty v takové výšce, aby pod ní mohla projíždět i MHD. Tato fáze výstavby si vyžádá dočasná dopravní omezení. „Na žádost města vybudujeme i odbočovací pruh z Pražské do Pekárenské ulice, včetně přechodů pro chodce a bezpečnostních ostrůvků. Po dobu této stavební akce bude doprava dočasně vedena objízdnou trasou ulicemi F. Šrámka a Nerudova,“ sdělil Radek Hlaváček, projektový manažer nákupního centra IGY.
 
Přístavba nákupního centra IGY rozšíří obchodní plochy o více než osm tisíc metrů čtverečních, celkem tak ve dvou nadzemních podlažích nabídne více než 29 tisíc metrů čtverečních prodejních ploch se 130 obchody a 700 parkovacími místy. Nájezd na střešní parkoviště nové části IGY bude pro plynulost dopravy řešen rampou z ulice Fr. Šrámka přímo proti vjezdu k hotelu Clarion. Návštěvníci se mohou těšit na multikino s devíti sály, dvě patra s pestrou nabídkou obchodů, služeb a zábavy, dále restaurace, kavárny i rychlé občerstvení ve food courtu.
 
 
„Jednání o budoucích nájemcích probíhají velmi úspěšně, novou část IGY máme již z 85 procent pronajatu a mezi nájemci budou například obchody H&M, Sportisimo, Eiffel Optic, Costa Coffee, Česká spořitelna, A3 Sport, Camp David, Ecco či Douglas,“ uvedl Tomáš Salajka, ředitel akvizic, správy aktiv a prodeje v CPI Property Group. Projekt bude mít i svoji administrativní část, počítá s téměř 5 tisíci metry čtverečních moderních kanceláří.
 
S rostoucím zájmem mezi zákazníky si nákupní centrum IGY klade ambice stát se oblíbeným a vyhledávaným místem pro nákupy, práci a volnočasové aktivity i zábavu v jihočeské metropoli. „Vítáme, že se IGY výrazným způsobem podílí na modernizaci veřejného prostoru navazujícího na historické centrum Českých Budějovic, a zároveň věříme, že nabídne přesně to, co si obyvatelé města přejí,“ uvedl Jiří Svoboda, primátor města České Budějovice. Slavnostní otevření nového IGY je naplánováno na podzim a bude vůbec největším obchodním centrem Českých Budějovic i Jihočeského kraje.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Regiony | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Тури в європу http://tmtravel.com.ua
profvest.com

отдых в Испании
Všechna práva vyhrazena © 2018