Nové vs. repasované mobilní domy: pozor na rozdíly

Hlavní stránka / Novinky na webu / Nové vs. repasované mobilní domy: pozor na rozdíly

28.9.2015

Nové vs. repasované mobilní domy: pozor na rozdíly PRAHA - Když si pořizujete mobilní dům, máte na výběr mezi novým a repasovaným. Dávejte si ale pozor na prodejce, kteří svoje domy prezentují jako nové, i když stojí třeba jen pár stovek tisíc korun. Takové domy totiž nové určitě nejsou. Ani zdaleka.

Rozdíl mezi novým a repasovaným domem je asi zřejmý. Nový k vám dorazí přímo od výrobce, repasovaný už někdo používal dříve. Nejčastěji právě v Americe nebo na jihu Evropy, odkud se pak po generální revizi dostal k nám. Obecně nelze říci, který dům je lepší a který horší – záleží, co od něj očekáváte. Jestliže kupujete mobilní dům jen jako rekreační víkendový objekt, případně přístřešek na zahradu, bude pro vás mnohem lepší dům repasovaný – stojí totiž maximálně pár set tisíc korun.

 
Pokud naopak hledáte mobilní dům k trvalému bydlení, kupte si nový. Ten vás vyjde cca na milion, mnohdy i více. Tedy asi stejně, jako byt. „Nejlevnější nový mobilní dům k trvalému bydlení vás vyjde minimálně na 800 tisíc korun, spíše více. Pokud je dům levnější, téměř určitě není nový“ potvrzuje Štěpán Říha, majitel obchodu mobilni-domy-prodej.cz, který prodává repasované domy.
 
 „Seriózní prodejce by vás vždy měl informovat o stavu domu nebo kvalitě jeho izolace. Pokud to neudělá, řiďte se vlastním instinktem. Dům za 200 nebo 300 000 Kč asi těžko může být nový a už vůbec nemá takovou izolaci, abyste v něm mohli trvale bydlet,“ pokračuje Říha. „Naopak pro rekreační účely, namísto výrazně dražších chat a chalup, je takový dům naprosto ideální.“
 
Ať už se rozhodnete pro nový nebo repasovaný dům, vždycky je lepší, když si ho pořádně prohlédnete. „Na naší provozovně v Olomouci máme všechny domy vystavené a zájemcům rádi půjčíme klíče, aby se mohli podívat i dovnitř. Na webových stránkách pak máme všechny mobilheimy detailně nafocené,“ doplnil Říha.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Zprávy dne | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

e-kirpich.kiev.ua

www.adulttorrent.org
Všechna práva vyhrazena © 2018