Novou budovu Aviatica v Praze staví pro Pentu společnost PSJ

Hlavní stránka / Novinky na webu / Novou budovu Aviatica v Praze staví pro Pentu společnost PSJ

27.7.2014

Novou budovu Aviatica v Praze staví pro Pentu společnost PSJ PRAHA - Investiční skupina Penta navazuje na úspěšný projekt Florentinum a zahájila výstavbu v areálu Waltrovky v pražských Jinonicích. První fázi nově vznikající moderní městské čtvrti představuje administrativní centrum Aviatica, které vzešlo z dílny architektonického studia Cigler Marani Architects. Hrubou stavbu této budovy zajišťuje, stejně jako u Florentina, akciová společnosti PSJ prostřednictvím Regionu Morava.

Území bývalé továrny Walter o rozloze 169 tisíc metrů čtverečních chce Penta dále rozvíjet a plánuje zde postupně investovat přes pět miliard korun. Administrativní centrum Aviatica nabídne 27 tisíc metrů čtverečních administrativní plochy nejvyššího standardu, 3500 metrů čtverečních pro obchodní jednotky, 500 parkovacích míst a flexibilní řešení kancelářských prostor. Projekt se může chlubit využitím nejefektivnějších technologií s dopadem na úspornost a ekologičnost provozu, což mu vyneslo zelenou předcertifikaci ve stupni LEED Gold. Na tuto budovu bude navazovat další administrativní a především rezidenční výstavba spolu s veškerou občanskou vybaveností a relaxační zónou včetně nového centrálního parku o rozloze více než 15 tisíc metrů čtverečních.
 
„Aviatica je prvním projektem nové moderní čtvrti v Praze, kterou chceme na území bývalé Waltrovky vystavět. Tak, jako v případě Florentina, chceme názvem projektu zdůraznit respekt k bohaté historii tohoto území a zároveň vyjádřit ambici proměnit zanedbanou část Prahy na místo, kde budou lidé pracovat, bydlet a odpočívat v kvalitativně jiném, příjemném prostředí,“ řekl Petr Palička, projektový ředitel Penta Investments.
 
Název Aviatica navazuje na průmyslovou historii oblasti a přímo odkazuje na jednu z nejvýznamnějších kapitol v její minulosti. Továrna Walter, která zde byla vybudována na začátku 20. století, se ve své době stala jedním z nejvýznamnějších výrobců komponentů pro letecký průmysl a špičkové motory do letadel Avia. Ty byly také přímou inspirací pro název developerského projektu. Stejně jako technicky dokonalé letecké motory známé po celém světě, zakládá si i projekt na špičkovém architektonickém řešení a vysokém standardu kvality, který uspokojí všechny stránky života moderního člověka. Zvolený název navíc vystihuje atraktivní vzhled budov, stavějících na oblých a ladných tvarech, a dohromady tak navozují pocity volnosti a lehkosti, které projekt svým uživatelům nabídne.
 
Předmětem dodávky PSJ není pouze výstavba monolitu, ale také realizace ocelových konstrukcí dvou výrazných prvků budovy v podobě čtyřpodlažních elipsovitých nástaveb. PSJ navíc zajišťuje izolaci spodní stavby, kterou z poloviny tvoří betonová konstrukce tzv. „bílá vana“ a z druhé části hydroizolační a vibroizolační souvrství. To bylo nutné zvolit s ohledem na fakt, že pět metrů pod staveništěm se nachází koridor metra. „Stavební práce jsme zahájili 1. dubna, přičemž dokončení monolitické konstrukce plánujeme do listopadu letošního roku. Momentálně máme hotové základové desky, monolit dvou suterénních podlaží a pracujeme na konstrukcích 1. – 3. nadzemního podlaží,“ informoval hlavní stavbyvedoucí Jakub Naňák z realizujícího střediska PSJ. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Developerské projekty | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému


Fotografie k článku

Vizualizace-projektu-Aviatica-3.jpg

Vizualizace-projektu-Aviatica-3.jpg

Vizualizace-projektu-Aviatica-4.jpg

Vizualizace-projektu-Aviatica-4.jpg

Vizualizace-projektu-Aviatica-7.jpg

Vizualizace-projektu-Aviatica-7.jpg

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

разработка логотипа

автоматический полив газонов

maxformer.com/stellazhi-palletnie-ryadnie
Všechna práva vyhrazena © 2018