Nový majitel areálu textilky Seba T ve Smržovce by mohl zajistit práci místním

Hlavní stránka / Novinky na webu / Nový majitel areálu textilky Seba T ve Smržovce by mohl zajistit práci místním

19.1.2014

Nový majitel areálu textilky Seba T ve Smržovce by mohl zajistit práci místním SMRŽOVKA/PRAHA - Areál ještě donedávna proslulé textilky Seba T ve Smržovce na Jablonecku změní kvůli její insolvenci v nejbližších dnech majitele. Podle zástupců realitní společnosti Naxos, která realizuje výběrové řízení na její prodej, jsou mezi mnoha zájemci jak živnostníci, tak i velké firmy z Česka i ze zahraničí. Nový investor by tak mohl přinést do regionu práci pro zdejší lidi. První kolo soutěže o tento areál se uzavírá 20. ledna a brzy nato se rozhodne o vítězi. Orientační cena představuje 6,1 milionu korun.

Rozlehlý areál o celkové výměře 24 tisíc metrů čtverečních je podle manažera z Naxosu Michala Skuhry, který má prodej na starosti, výjimečný díky nevšednímu architektonickému řešení z dob první republiky. „Nechybí mu kouzlo třicátých let minulého století a liší se od jiných běžných továren. Obzvlášť díky své hlavní budově, která stojí v zahradě plné vzrostlých stromů,“ dodává Skuhra.
 
„Všichni zájemci se shodují v tom, že pokud areál získají, chtěli by jej plně využívat pro své podnikání. A zejména v případě, kdyby tento areál koupila větší zahraniční firma a chtěla by tu vyrábět, znamenalo by to nová pracovní místa v regionu,“ uvádí Michal Skuhra. „Dosud zde působí pět menších firem, které tu mají pronajaté prostory. Výnos z nájemného je více než 400 tisíc korun za rok,“ uzavírá.
 
Na nového majitele čeká na jiném místě ve Smržovce také další nemovitost, která rovněž  patřila textilce Seba T. První kolo výběrového řízení na její prodej končí 14. února, cena je 6,7 milionu korun. „Tato železobetonová výrobní hala sloužila dříve jako tovární zázemí společnosti Seba T. Stojí na vlastním pozemku o rozloze přes 4300 metrů čtverečních v bezprostřední blízkosti hlavní silnice na Jablonec,“ říká Michal Skuhra.
 
 Seba T byla známá především díky výrobě sypkovin, lůžkovin a materiálů na profesní ošacení. Ještě ve druhé polovině 90. let zaměstnával tento podnik kolem 1200 lidí. Textilka však nebyla schopna konkurovat laciným výrobkům z Asie. V roce 2012 se ocitla v insolvenci a její továrny se postupně prodávají.
 
 
 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Dražby, exekuce, aukce | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

85% (40)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

Продажа велосипедов velotime.com.ua
Электро велосипеды velotime.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018