Novým ředitelem olomouckého inovačního centra je Kamil Krč

Hlavní stránka / Novinky na webu / Novým ředitelem olomouckého inovačního centra je Kamil Krč

16.10.2013

Novým ředitelem olomouckého inovačního centra je Kamil Krč OLOMOUC - Méně nezaměstnaných absolventů, dostatek potřebných kvalifikovaných pracovníků pro firmy, více vědeckých výsledků uplatněných na trhu, konkurenceschopnější, ziskovější a exportně výkonnější firmy v olomouckém regionu. To vše bude podle nového ředitele zájmového sdružení právnických osob OK4Inovace Kamila Krče dlouhodobým výsledkem úspěšné realizace nástrojů Regionální inovační strategie (RIS) Olomouckého kraje.

Kamil Krč obstál ve výběrovém řízení zejména díky svým zkušenostem z řízení projektů v oblasti podpory inovací a transferu technologií. Jeho hlavním úkolem bude realizovat v regionu opatření vytýčená v Regionální inovační strategii Olomouckého kraje.
 
„Chci zavést do praxe nástroje, které Olomouckému kraji pomohou čelit současným hospodářským obtížím a naopak lépe využít svůj potenciál. K řešení jsou problémy jako vysoká nezaměstnanost či nízká exportní výkonnost ve srovnání s jinými kraji,“ říká. Podle svých slov věří, že větší důraz na inovace a rozvoj znalostní ekonomiky pomůže zlepšit konkurenceschopnost i hospodářské výsledky Olomouckého kraje, a tím také celé České republiky.
 
„Nejen pro jeho zkušenosti jde o významnou a velmi potřebnou personální posilu této organizace klíčové pro praktickou realizaci Regionální inovační strategie Olomouckého kraje,“ konstatuje náměstek hejtmana Olomouckého kraje Ing. Michal Symerský.
 
Kamil Krč získal titul MBA na Nottingham Trent University. Působil šest let v Jihomoravském inovačním centru (JIC) – nejúspěšnější české organizaci v oblasti regionální podpory inovací. Zde na pozicích projektový manažer, konzultant a správce fondů poskytoval konzultační a odbornou podporu inkubovaným inovačním firmám zejména v oblasti marketingu, patentů a firemních strategií. V JIC také realizoval projekty pro posílení inovační infrastruktury a zvýšení konkurenceschopnosti regionu.
 
Poslední dva roky působil na Mendelově univerzitě v Brně, kde z pozice manažera komercializace a zástupce ředitele pomohl připravit, spustit a rozběhnout univerzitní Centrum transferu technologií. To má na starosti ochranu průmyslového vlastnictví (patenty aj.) a zabezpečení komerčního uplatnění výzkumných výsledků i vědeckých kapacit univerzity.
 
OK4Inovace je zájmovým sdružením právnických osob založeným v roce 2011 za účelem realizace Regionální inovační strategie Olomouckého kraje a podpory vzniku, rozvoje a komerčního uplatnění inovací vytvářených ve firmách i výzkumných institucích. Sdružení je zapojeno také do dalších aktivit na podporu hospodářského rozvoje olomouckého regionu, zejména v oblasti vzdělávání, lidských zdrojů a marketingu. Členy sdružení jsou Olomoucký kraj, Statutární město Olomouc, Statutární město Přerov, Univerzita Palackého v Olomouci, Moravská vysoká škola Olomouc, Vysoká škola logistiky, Krajská hospodářská komora Olomouckého kraje, Agrární komora Olomouckého kraje a Nadační ústav regionální spolupráce.

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Personální změny | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

читать дальше

www.adulttorrent.org/category/porn_games
Všechna práva vyhrazena © 2018