Objem nově uzavřených smluv společnosti Raiffeisen - Leasing loni vzrostl o 98 procent

Hlavní stránka / Novinky na webu / Objem nově uzavřených smluv společnosti Raiffeisen - Leasing loni vzrostl o 98 procent

28.2.2017

Objem nově uzavřených smluv společnosti Raiffeisen - Leasing loni vzrostl o 98 procent Společnost Raiffeisen - Leasing má za sebou nejúspěšnější rok ve své historii. Celkový objem nově uzavřených obchodních případů meziročně vzrostl téměř dvojnásobně. Největší podíl v portfoliu stále zastupují leasingové transakce, roste ale i zájem o podnikatelské úvěry. Dlouhodobě si společnost drží silné postavení v nebankovním financování strojů, technologií a nemovitostních projektů.

V roce 2016 společnost Raiffeisen - Leasing zaznamenala meziroční nárůst nových obchodních smluv o 98 procent. Celkově společnost financovala aktiva v hodnotě 8,954 miliard korun. Výrazně posílila v oblasti financování osobních a užitkových vozů díky úzké spolupráci s obchodní sítí Raiffeisenbank a produktu Operativní full service leasing, který spustila před dvěma lety. Dařilo se jí také ve financování dopravní techniky, kde objem nově uzavřených smluv činil 1,948 miliard korun, tedy o 341 procent více než v roce 2015. Leasingové společnosti se dlouhodobě daří ve financování strojů, zařízení a technologií.

„K výborným výsledkům přispěl v minulém roce jak zkušený obchodní tým naší společnosti, tak i spolupráce se společností FinCaptive. Díky ní jsme narostli zejména v segmentech financování nákladních vozů, zemědělské a zdravotnické techniky,“ vysvětluje Tomáš Gürtler, generální ředitel společnosti Raiffeisen   Leasing.
 
Dlouhodobě společnost vyniká také v nebankovním financování nemovitostních projektů, které v minulém roce pokryly 29 procent celkové financované hodnoty. Na celkovém výsledku se financování nemovitostí podílelo částkou 2,639 miliard korun, naproti tomu na financování movitých věcí šlo 6,314 miliard korun. „V lednu tohoto roku začaly práce na stavbě zimní sportovní haly PADOK IceRink na Praze 10, kterou spolufinancujeme,“ poukazuje na pokračující financování nemovitostí Alois Lanegger, jednatel společnosti Raiffeisen - Leasing. 

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Financování nemovitostí | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

84% (38)

6% (3)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

https://www.avtomaticheskij-poliv.kiev.ua/

www.ailavita.com.ua
Všechna práva vyhrazena © 2018