Ocenění ZNÁMKA KVALITY 2017 získaly čtyři stavební výrobky

Hlavní stránka / Novinky na webu / Ocenění ZNÁMKA KVALITY 2017 získaly čtyři stavební výrobky

30.3.2017

Ocenění ZNÁMKA KVALITY 2017 získaly čtyři stavební výrobky První březnový týden získaly čtyři stavební výrobky ZNÁMKY KVALITY 2017 pro VÝROBEK-TECHNOLOGII. Výrobci byli oceněni v sídle Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství v rámci konference „Cesta k budovám s téměř nulovou spotřebou energie“. Součástí akce bylo i slavnostní otevření školícího centra a výstavy vzorových technických řešení a materiálů.

„Dobrá stavba může být realizována jen z kvalitních výrobků a technologií“, říká Ing. arch. Jan Fibiger, CSc., prezident SIA ČR - Rady výstavby a předseda správní rady Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství a rady programu Stavba roku. Podle jeho slov tímto oceněním usilují vypisovatelé soutěže o podporu kvalitních, inovativních produktů ve stavebnictví.
 
Výrobci a dodavatelé, kteří se programu letos zúčastnili, jsou automaticky zahrnuti i do celostátního hodnocení kvality ratingem RABF (www.rabf.cz). Kritéria posuzování produktů jsou inovativní a ekonomický přínos, úroveň technické dokumentace, způsob aplikace produktů do staveb, podporu výrobků pro BIM katalogy, energetická efektivnost, ekologické důsledky v průběhu životního cyklu a také uplatnění produktu v soutěži Stavba roku v minulých třech letech. 
 
Známky kvality upozorňují stavebníky, projektanty a zhotovitele na konkrétní zajímavé produkty.
Vypisovatelé soutěže jsou Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, Ministerstvo průmyslu a obchodu ČR, Asociace inovačního podnikání ČR, Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků, České vysoké učení technické v Praze – Fakulta stavební, Český svaz stavebních inženýrů, Design Cabinet CZ, Hospodářská komora ČR, Sdružení pro výstavbu silnic Praha, Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR, Svaz zkušeben pro výstavbu a Odborná rada pro BIM.
 
Ocenění ZNÁMKY KVALITY 2017
 
Zlatá medaile:  Fasádní systém Baumit StarSystem Resolution, BAUMIT, spol. s r. o.
 
Vnější tepelně izolační kompozitní systém s omítkou na bázi desek z fenolické pěny (PF) oboustranně kašírované šedým polystyrenem s mimořádnou paropropustností. Díky vynikajícím tepelně izolačním vlastnostem dosahuje menších tlouštěk celkové skladby zateplovacího systému.
 
 
Výrok poroty: Inovativní přístup vedoucí ke zjednodušení postupu provádění při současném navýšení bezpečnosti a spolehlivosti systému s možností využití tuzemských komponentů.
 
Zlatá medaile:  Bezpečnostní sklo pro památky, Petr Švamberg
 
Třívrstvé bezpečnostní sklo pro památky, složené z běžného okenního skla Float a nerovného, tvz. historizujícího skla vlastní výroby. Mezi skla je umístěna polymerová fólie, která při rozbití skla udrží všechny vrstvy pohromadě a zabraňuje násilnému vniknutí do objektu.
 
 
Výrok poroty: Navýšení funkčních parametrů historizujícího skla zajišťující zlepšení zabezpečení památkově chráněných objektů.
 
Stříbrná medaile:  Vysprávková malta Weber.rep surface, Saint-Gobain Construction Products CZ a.s., Divize Weber
 
Vysprávková polymercementová malta na beton 3v1 s antikorozními účinky, zajišťující zvýšenou ochranu opravovaných železobetonových konstrukcí a vyrovnání i vyhlazení povrchu.
 
 
Výrok poroty: Zjednodušení technologického postupu při úpravách železobetonových konstrukcí s nutností ošetření korodované výztuže.
 
Bronzová medaile: Litý cementový potěr CEMFLOW, Českomoravský beton, a. s.
 
Litý cementový samonivelační potěr s obsahem polypropylenových vláken pro vnitřní použití ve stavbách. Vytváří dokonale rovnou a pevnou plochu podlahy pod finální nášlapnou vrstvou nebo i samotné konečné řešení architektonické podlahy.
 
 
Výrok poroty: Možnost využití přímé dodávky a zpracování do požadované tloušťky zjednodušeným postupem, což zefektivnění pokládku velkých ploch v jedné pracovní směně.
   

Autor: Tomáš Johánek   |   Sekce: Stavba | Novinky na webu   |   Tisk   |   Poslat článek známému

Diskuse

Zobrazit vše Zobrazit vybrané Vložit příspěvek


 Datum  

Anketa

Jaký je pro vás nejoblíbenější zdroj o nových rezidenčních projektech?

83% (40)

8% (4)

4% (2)

4% (2)


Přihlášení

RSS kanál  |  XML Sitemap  |  Mapa webu  |  - © 2018

2012 MEDIATO, Všechna práva vyhrazena. Bez souhlasu redakce je zakázáno publikovat jakékoli materiály z tohoto webu 

ac-sodan.info/kosak/area/tokyo-html

www.dopingman.com.ua

https://viagraon.com
Všechna práva vyhrazena © 2018